http://www.dbp.wroc.pl/biblioteki/olawa/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/156133SAM_2741a.jpg http://www.dbp.wroc.pl/biblioteki/olawa/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/895112SAM_2680a.jpg
 dbc  bn 44px  ibuk-libra 100px  facebook 
Wakacje

Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie wakacyjnym-1

 
Prezent od IBUK Libra

Na dobry początek lata lektura o wpływie otoczenia na nasze działanie i myślenie. W lipcu prezentem od IBUKA Libra zostaje książka Siła innych autorstwa Michaela Bond'a. Jeżeli nawet wydaje się nam, że mamy decydujący wpływ na to, co dzieje się wokół, przez większość czasu jest dokładnie odwrotnie. Jesteśmy poddawani manipulacji niemal w każdej sferze życia. Przez lata psychologom udało się odkryć, dlaczego i w jaki sposób nasza wrodzona umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie ma ogromny wpływ na sposób naszego myślenia, zachowania, napędza nas do zdobywania szczytów, osiągania sukcesów, a z drugiej strony do bezmyślnego okrucieństwa.
W tej wciągającej książce Michael Bond bada najnowsze przełomy w psychologii społecznej i pokazuje, w jaki sposób uczyć się myślenia grupowego, budować lepszą pracę zespołową, identyfikować wspólne cele, stać się bardziej etycznymi i przetrwać momenty, kiedy nie ma się wsparcia grupy.

Książka dostępna do 31 lipca.

Przypominamy, że czytelnicy naszej biblioteki mają bezpłatny dostęp do e-książek. Wystarczy tylko odebrać kod PIN. Zachęcamy do lektury!

 
Szkolenie - Blog...

12 czerwca odbyło się, w siedzibie naszej Biblioteki, ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie nt. "Blog - wielozadaniowe narzędzie edukacyjne". Dziękujemy Pani Alinie z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu za przekazanie nam cennych informacji nt. założenia i edycji bloga. Tych, których z nami dziś nie było, zapraszamy na szkolenia w nowym roku szkolnym. A teraz czas na.... WAKACJE!!!

62612236 374313723215710 2254491899186380800 n

  

62426594 374313766549039 6391599562007511040 n

 

 
Przyjaciele czytania-jak pracować z tekstem

 5 czerwca 2019 r. Biblioteka Pedagogiczna w Oławie we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie zorganizowała szkolenie w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli-Bibliotekarzy. Szkolenie na temat: Przyjaciele czytania-jak pracować z tekstem przeprowadziła Pani Beata Malentowicz z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu z wydziału Wspomagania Szkół i Placówek Oświatowych. W czasie spotkania zaprezentowane zostały różne sposoby pracy z tekstem ułatwiające uczniom czytanie książek, doskonalące rozumienie i analizę tekstu, pozwalające na łatwe sprawdzenie wiedzy o lekturze, bohaterach, epoce itd. Wśród wielu zaprezentowanych pomysłów do wykorzystania w pracy z uczniami warto wymienić m.in. historię czcionek TYPO, czytanie wrażeniowe, kreatywną pracę z lekturą - prace ręczne: tęczowa akwarela, lektura w pudełku, lapbook, wieszak lekturowy, książka w torbie, triorama, bransoletki. W czasie warsztatów nauczyciele rozwiązywali także rebusy, szyfry oraz podróżowali z przygodami jako stacje badawcze rozwiązując zadnia z lektury Latarnik. Na koniec uczestnicy poznali Trimino-generator pomysłów. Nauczyciele z pewnością zapamiętają i wykorzystają poznane ćwiczenia na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz bibliotecznych.

Dziękujemy wszystkim za udział w szkoleniu i gorąco zapraszamy do śledzenia naszej oferty w nowym roku szkolnym.

1

5

789

3

 

 

 

 


 
Szkolenie

Blog  wielozadaniowe narzędzie edukacyjne-1

Biblioteka Pedagogiczna w Oławie we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie

zaprasza na szkolenie nt.:

Blog - wielozadaniowe narzędzie edukacyjne


Cel szkolenia:

- pokazanie w jaki sposób założyć, edytować i skonfigurować bloga w serwisie Blogger.

Zagadnienia:

1. Założenie konta Google, wybór tytułu i adresu.
2. Edycja postów (wstawianie tytułu, tekstu, obrazów, wideo, etykiet/tagów).
3. Wybór szablonu, układu, tła, bloga.
4. Dodawanie gadżetów takich jak tagi, linki do innych stron, lista obserwowanych blogów, lista etykiet/tagów.
5. Wybór odpowiednich ustawień bloga.


UWAGA!!!
Uczestników szkolenia prosimy o przyjście z własnym laptopem.


MIEJSCE SZKOLENIA: Biblioteka Pedagogiczna w Oławie, ul. Ks. F. Kutrowskiego 31 A

  • Osoba prowadząca: Edukator DBP
  • Forma szkolenia: wykład, prezentacja, ćwiczenia przy komputerach.
  • Koszt szkolenia: bezpłatne
  • Termin szkolenia: 12 czerwca 2019 r. (środa)
  • Godzina rozpoczęcia: 13:00 (przewidywany czas zajęć - 3 godz.)


Ilość miejsc ograniczona


        Zgłoszenia udziału w szkoleniu przyjmujemy do dnia 05.06.2019 r. (środa) na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (po wcześniejszym zeskanowaniu wypełnionego zgłoszenia), faksem pod numerem telefonu 071/3033923 lub w siedzibie naszego Ośrodka.

 
Zaproszenie na szkolenie

nauczyciel

Biblioteka Pedagogiczna w Oławie

we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

i Doradztwa Metodycznego w Oławie zaprasza zainteresowanych nauczycieli na szkolenie

Przyjaciele czytania- jak pracować z tekstem

 
Facebook

Dołącz do nas

Drodzy Czytelnicy,

Biblioteka Pedagogiczna w Oławie

jest już na Facebooku!!!


Zachęcamy do odwiedzin, polubienia, komentowania etc.


 https://www.facebook.com/biblioteka.pedagogiczna.olawa/


FB like

 
Uwaga

Informacja dot. pracy Biblioteki Pedagogicznej w Oławie

 

Szanowni Państwo

    Informuję, iż strajk pracowników oświaty zostaje zawieszony od 23.04.2019 r. do odwołania.

Dyrektor POPPPiDM
Halina Pawińska

 
Lekcja biblioteczna-Książka-towarzysz, przyjaciel, domownik.

5 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Oławie odbyła się ostatnia już lekcja dla uczniów klasy VIII Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Zajęcia zamknęły cykl lekcji bibliotecznych, które zostały przeprowadzone z wszystkimi uczniami Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie. W czasie lekcji uczniowie pod opieką nauczyciela Marcina Ćwigonia poznali formy wyszukiwania i zamawiania książek, obejrzeli filmy edukacyjne, wspólnie rozwiązali krzyżówkę czytelniczą i rozmawiali na temat czytania. Główne cele zajęć to zachęcenie uczniów do czytania książek, poznanie korzyści z czytania oraz promocja Biblioteki Pedagogicznej. Wszyscy chłopcy otrzymali zakładki do książek promujące Bibliotekę Pedagogiczną w Oławie.

Zajęcia przeprowadziły Patrycja Lala i Anna Chawawko.piątek-3piątek-4piątek-2 2pitek-1

 
Książka - towarzysz, przyjaciel, domownik

4 kwietnia 2019 r. w Bibliotece gościłyśmy uczniów klasy III Gimnazjum z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Podczas lekcji bibliotecznej Książka - towarzysz, przyjaciel, domownik kolejni uczniowie pod opieką nauczyciela Wojciecha Furgały poznali korzyści płynące z systematycznego czytania. Chłopcy wspólnie wyszukiwali i zamawiali książki, obejrzeli edukacyjne filmy, a także rozwiązywali krzyżówkę czytelniczą. Chętnie opowiadali o ostatnio przeczytanych książkach, o tym co ich w nich zaciekawiło i jakie poleciliby swoim rówieśnikom. Tradycyjnie już wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie zakładki do książek, które na pewno bardzo się im przydadzą. 

Zajęcia przeprowadziły Anna Chawawko i Patrycja Lala.

SAM 2974-1

SAM 2988-1

SAM 2991-1

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 15