http://www.dbp.wroc.pl/biblioteki/olawa/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/156133SAM_2741a.jpg http://www.dbp.wroc.pl/biblioteki/olawa/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/895112SAM_2680a.jpg
 dbc  bn 44px  ibuk-libra 100px  facebook 
Nowele

W związku z akcją Narodowe Czytanie 2019

zachęcamy Czytelników do wypożyczenia nowel, które będą czytane 7 września w całej Polsce

- w szkołach, bibliotekach, parkach, miejskich placach.

nowele 1

 
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie - zdjęcie 2019-  Spotkajmy się wszyscy w sobotę 7 września 2019 roku, by razem odkryć piękno i aktualność Nowel polskich. Jestem przekonany, że ich bogactwo pozwoli każdemu włączyć się i współtworzyć naszą akcję, która popularyzując czytelnictwo, niezmiennie udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości - takie zaproszenie skierował do wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w corocznej akcji Narodowego Czytania Prezydent Andrzej Duda.


W tym roku czytamy osiem nowel:

- Dobra pani - Eliza Orzeszkowa;
- Dym - Maria Konopnicka
- Katarynka - Bolesław Prus
- Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) - Bruno Schulz
- Orka - Władysław Stanisław Reymont
- Rozdzióbią nas kruki, wrony... - Stefan Żeromski
- Sachem - Henryk Sienkiewicz
- Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) - Henryk Rzewuski

Nauczyciele bibliotekarze Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu przygotowali materiał, z którego już dziś możecie skorzystać:

https://www.youtube.com/watch?v=uwfunAhXLVk

https://padlet.com/dbpwr/osiemnowel2019


Zdjęcie: Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, autor: Krzysztof Sitkowski, dostępny 23.08.2019 r.: https://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2019/

 
Prezent od IBUK Libra

Latem warto gdzieś uciec... Może do Włoch? W dodatku z własną babcią. Sierpień to miesiąc szaleństwa, na które czasem warto się skusić, nie ważne czy w wieku dwudziestukilku czy osiemdziesięciu lat. IBUK Libra prezentuje książkę Sabine Heinrich "W pogoni za miłością".

Błyskotliwa powieść, której bohaterki- dwie kobiety-  znajdują się na życiowym zakręcie, a zarazem historia o słonecznych Włoszech w styczniu. Wszystko opowiedziane lekko, dowcipnie, okraszone szczyptą melancholii.

Książka dostępna do 31 sierpnia.

Zachęcamy do lektury!

 
Wakacje

Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie wakacyjnym-1

 
Prezent od IBUK Libra

Na dobry początek lata lektura o wpływie otoczenia na nasze działanie i myślenie. W lipcu prezentem od IBUKA Libra zostaje książka Siła innych autorstwa Michaela Bond'a. Jeżeli nawet wydaje się nam, że mamy decydujący wpływ na to, co dzieje się wokół, przez większość czasu jest dokładnie odwrotnie. Jesteśmy poddawani manipulacji niemal w każdej sferze życia. Przez lata psychologom udało się odkryć, dlaczego i w jaki sposób nasza wrodzona umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie ma ogromny wpływ na sposób naszego myślenia, zachowania, napędza nas do zdobywania szczytów, osiągania sukcesów, a z drugiej strony do bezmyślnego okrucieństwa.
W tej wciągającej książce Michael Bond bada najnowsze przełomy w psychologii społecznej i pokazuje, w jaki sposób uczyć się myślenia grupowego, budować lepszą pracę zespołową, identyfikować wspólne cele, stać się bardziej etycznymi i przetrwać momenty, kiedy nie ma się wsparcia grupy.

Książka dostępna do 31 lipca.

Przypominamy, że czytelnicy naszej biblioteki mają bezpłatny dostęp do e-książek. Wystarczy tylko odebrać kod PIN. Zachęcamy do lektury!

 
Szkolenie - Blog...

12 czerwca odbyło się, w siedzibie naszej Biblioteki, ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie nt. "Blog - wielozadaniowe narzędzie edukacyjne". Dziękujemy Pani Alinie z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu za przekazanie nam cennych informacji nt. założenia i edycji bloga. Tych, których z nami dziś nie było, zapraszamy na szkolenia w nowym roku szkolnym. A teraz czas na.... WAKACJE!!!

62612236 374313723215710 2254491899186380800 n

  

62426594 374313766549039 6391599562007511040 n

 

 
Przyjaciele czytania-jak pracować z tekstem

 5 czerwca 2019 r. Biblioteka Pedagogiczna w Oławie we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie zorganizowała szkolenie w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli-Bibliotekarzy. Szkolenie na temat: Przyjaciele czytania-jak pracować z tekstem przeprowadziła Pani Beata Malentowicz z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu z wydziału Wspomagania Szkół i Placówek Oświatowych. W czasie spotkania zaprezentowane zostały różne sposoby pracy z tekstem ułatwiające uczniom czytanie książek, doskonalące rozumienie i analizę tekstu, pozwalające na łatwe sprawdzenie wiedzy o lekturze, bohaterach, epoce itd. Wśród wielu zaprezentowanych pomysłów do wykorzystania w pracy z uczniami warto wymienić m.in. historię czcionek TYPO, czytanie wrażeniowe, kreatywną pracę z lekturą - prace ręczne: tęczowa akwarela, lektura w pudełku, lapbook, wieszak lekturowy, książka w torbie, triorama, bransoletki. W czasie warsztatów nauczyciele rozwiązywali także rebusy, szyfry oraz podróżowali z przygodami jako stacje badawcze rozwiązując zadnia z lektury Latarnik. Na koniec uczestnicy poznali Trimino-generator pomysłów. Nauczyciele z pewnością zapamiętają i wykorzystają poznane ćwiczenia na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz bibliotecznych.

Dziękujemy wszystkim za udział w szkoleniu i gorąco zapraszamy do śledzenia naszej oferty w nowym roku szkolnym.

1

5

789

3

 

 

 

 


 
Szkolenie

Blog  wielozadaniowe narzędzie edukacyjne-1

Biblioteka Pedagogiczna w Oławie we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie

zaprasza na szkolenie nt.:

Blog - wielozadaniowe narzędzie edukacyjne


Cel szkolenia:

- pokazanie w jaki sposób założyć, edytować i skonfigurować bloga w serwisie Blogger.

Zagadnienia:

1. Założenie konta Google, wybór tytułu i adresu.
2. Edycja postów (wstawianie tytułu, tekstu, obrazów, wideo, etykiet/tagów).
3. Wybór szablonu, układu, tła, bloga.
4. Dodawanie gadżetów takich jak tagi, linki do innych stron, lista obserwowanych blogów, lista etykiet/tagów.
5. Wybór odpowiednich ustawień bloga.


UWAGA!!!
Uczestników szkolenia prosimy o przyjście z własnym laptopem.


MIEJSCE SZKOLENIA: Biblioteka Pedagogiczna w Oławie, ul. Ks. F. Kutrowskiego 31 A

  • Osoba prowadząca: Edukator DBP
  • Forma szkolenia: wykład, prezentacja, ćwiczenia przy komputerach.
  • Koszt szkolenia: bezpłatne
  • Termin szkolenia: 12 czerwca 2019 r. (środa)
  • Godzina rozpoczęcia: 13:00 (przewidywany czas zajęć - 3 godz.)


Ilość miejsc ograniczona


        Zgłoszenia udziału w szkoleniu przyjmujemy do dnia 05.06.2019 r. (środa) na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (po wcześniejszym zeskanowaniu wypełnionego zgłoszenia), faksem pod numerem telefonu 071/3033923 lub w siedzibie naszego Ośrodka.

 
Zaproszenie na szkolenie

nauczyciel

Biblioteka Pedagogiczna w Oławie

we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

i Doradztwa Metodycznego w Oławie zaprasza zainteresowanych nauczycieli na szkolenie

Przyjaciele czytania- jak pracować z tekstem

 
Facebook

Dołącz do nas

Drodzy Czytelnicy,

Biblioteka Pedagogiczna w Oławie

jest już na Facebooku!!!


Zachęcamy do odwiedzin, polubienia, komentowania etc.


 https://www.facebook.com/biblioteka.pedagogiczna.olawa/


FB like

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 16