Kontrast:

Zapraszamy do oglądania naszych wystaw:

Galeria w Sali Konferencyjnej

Ikonografia Kościuszkowska Ekslibrisy

Wystawa fragmentów kolekcji Krzysztofa Lachowicza "Ikonografia Kościuszkowska" - Ekslibrisy.

Schodkowa Galeria DBP

soswWystawa Prac Uczniów ze Specjalnego  Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 10 we Wrocławiu

Prezentowane prace powstały na zajęciach artererapeutycznych prowadzonych przez Agnieszkę Kozyrę oraz Agnieszkę Morawiec w SOSW nr 10 we Wrocławiu. Jest to placówka dla dzieci i młodzieży z trudnych, wymagających środowisk. Autorami dzieł są prowadzący warsztaty i uczniowie szkoły zawodowej oraz gimnazjum, którzy potraktowali temat pracy ze swoistym humorem oraz odwagą. Posłużyli się techniką kolażu, która z jednej strony pozwoliła na niewiarygodną swobodę twórczą-łączenie pozaplastycznych elementów w jedną dobrze zaprojektowaną całość oraz uzyskanie futurystycznych wizji.  Z drugiej strony zniwelowała ograniczenia twórcze autorów. Ideą spotkań artererapeutycznych było wspólne tworzenie, wspólne rozmowy. Nauczyciel -terapeuta oraz uczeń stawiani w tej samej linii-artysta,twórca.
Sztuka, tworzenie-pozwoliło złamać stereotypy i bariery.
Sztuka jak zawsze zbliżyła, pomogła.

Gabloty w holu na parterze

ceramika

Wystawa OPOWIEŚCI MŁODEGO ARTYSTY to prezentacja efektów starań MŁODYCH, ZDOLNYCH ludzi, pasjonujących się ceramiką.Prezentowane dzieła kilku zaledwie osób, pokazują jak wiele możliwości daje ta dziedzina sztuki. Cały, skomplikowany proces twórczy odbywa się w pracowni MDK - Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Dzięki pracy dydaktycznej Nauczyciela i zaangażowaniu uczestników, powstają unikatowe formy cieszące oko feerią barw i dziwacznych kształtów. (Marta Alenowicz)

Fotorelacja z wernisażu