webowa

• s niepodlegla

• s wlc szkolny

• s głośne czytanie

Technologia informacyjno-komunikacyjna to już stały element kształcenia - pomaga uczniom w osiąganiu celów uczenia się, a nauczycielom - ułatwia pracę i powoduje, że zajęcia są bardziej atrakcyjne, i mogą być bardziej skuteczne. Szkolenie to prezentacja programów i aplikacji pozwalających na wprowadzanie nowych metod i form nauczania i uczenia się, rozwijających kompetencje medialne i informacyjne uczniów czy zwiększających atrakcyjność zajęć.

Cel szkolenia: zaprezentowanie praktycznego zastosowania TIK w różnych działaniach edukacyjnych.
Omawiane treści:
- trendy obowiązujące w edukacji związane z nową rolą nauczyciela,
- sposoby rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych,
- TIK jako element pomocny w procesie aktywizacji i motywacji uczniów,
- cechy edukacji interaktywnej,
- omówienie wybranych działań edukacyjnych wykorzystujących TIK: kampania społeczna, prowadzenie i podsumowanie projektu edukacyjnego, cyfrowa opowieść,
- przykłady wykorzystania TIK w pracy z uczniami.
Forma szkolenia: wykład, prezentacja, rozmowa kierowana, demonstracja (opcjonalnie ćwiczenia przy komuterach
Przewidywany czas zajęć: 2,5 godz.

Kontakt: Beata Malentowicz
tel.: 71 3772819