Alternatywne formy pracy z tekstem

Marzeniem wszystkich bibliotekarzy jest podniesienie poziomu czytelnictwa wśród dzieci młodzieży. Niezależnie od przyczyn nieczytania warto do pracy z czytelnikami wprowadzać nowe pomysły pracy z tekstem. Podczas warsztatu uszestnicy zapoznają się z różnymi formami pracy z tekstem:
- od zrozumienia kontekstu w tekście, przez wprowadzenie intertekstu po kulturę remiksu,
- strategie pracy z książką proponowane przez Martina Widmarka - użycie specjalnych kart tzw. „Przyjaciół Czytania”,
- metody opowiadania historii - storytelling,
- ikonotekst, geopoetyka, lapbook, swobodny tekst Celestyna Freineta czy liberatura.

Forma: wykład, prezentacja, ćwiczenia

Czas trwania: 2,5 godz.