webowa

• s niepodlegla

• s wlc szkolny

• s głośne czytanie

Internetowe zasoby edukacyjne i ich twórcze wykorzystanie w tworzeniu środowiska pracy

Edukacja w sieci? - absolutnie tak. Szkolenie poprzez przedstawione treści to intensyfikacja promocji korzystania oraz współtworzenia otwartych materiałów edukacyjnych, a także popularyzowania zagadnień związanych z prawem autorskim. Jest to również okazja do dyskusji nad ideą otwartych zasobów:
- czym jest edukacja oparta na otwartych zasobach?
- jaki wpływ na uczenie się przez całe życie mają aplikacje mobilne?
- jak korzystać z niezliczonych zdigitalizowanych zasobów z muzeów i bibliotek?
Warto też zastanowić się dlaczego otwarte zasoby edukacyjne, chociaż pozwalają na budowanie edukacji dostępnej dla wszystkich uczniów i nauczycieli oraz łatwe korzystanie z jej zasobów dzięki cyfrowym technologiom, nie są postrzegane jako istotne przez większość nauczycieli i uczniów, ale niestety także decydentów.
  • Cele szkolenia:
    poznanie otwartych zasobów edukacyjnych dostępnych w internecie możliwych do zastosowania na wszystkich etapach kształcenia oraz w bibliotekach,
    - poznanie zasad wykorzystywania otwartych zasobów edukacyjnych w zgodzie z prawem oraz lecencje Creative Commons.
  • Omawiane treści:
    - prawo autorskie,
    - creative commons,
    - biblioteki cyfrowe,
    - otwarte zasoby cyfrowe - przykłady róznych inicjatyw,
    - rozwiązania wspomagające procesy realizowane za pomocą otwartych zasobów edukacyjnych.
  • Forma szkolenia:  wykład, prezentacja, dyskusja, ćwiczenia
  • Przewidywany czas zajęć: 2,5 godz.

Kontakt: Beata Malentowicz
tel.: 71 3772819