webowa

moodle logo

Uwaga!!! Oferta pracy dla nauczyciela bibliotekarza   więcej...

pracownia stylizacji fryzur

Pracownia stylizacji fryzur :kwalifikacja A.23 projektowanie fryzur : technik usług fryzjerskich /Beata Wach-Mińkowska, Aneta Dytmar, Ewa Mierzwa.  Warszawa: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, cop. 2016. -392 s.: il. kolor.; 29 cm.

Publikacja przeznaczona do kształcenia praktycznego w zawodzie technik usług fryzjerskich realizująca treści z zakresu kwalifikacji A.23 (Projektowanie fryzur), do wykorzystania podczas zajęć w pracowniach.
Nieoceniona pomoc w sprawdzaniu umiejętności związanych z projektowaniem różnych fryzur damskich i męskich, tworzeniem zestawień kolorystycznych włosów, szkicowaniem fryzur i opracowywaniem rysunków instruktażowych. Dzięki niej można utrwalić wiadomości na temat zasad projektowania fryzur w zależności od rodzajów profilu i kształtu sylwetki klienta salonu fryzjerskiego. Położono tu również nacisk na sprawdzenie wiedzy dotyczącej sposobów wykorzystywania specjalistycznych programów komputerowych, umożliwiających projektowanie fryzur. Po każdym dziale zamieszczono karty pracy zawierające zadania praktyczne do samodzielnego wykonania.

technik Technik usług fryzjerskich: kwalifikacja A.23 : projektowanie fryzur /Aneta Dytmar.  Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, cop. 2015. --   112 s. : il. ;25 cm.

Podręcznik do nauki zawodu technik usług fryzjerskich realizujący treści z zakresu części 1 kwalifikacji A.23 (Wykonywanie projektów fryzur). Prezentuje wiedzę i uczy umiejętności projektowania różnych rodzajów fryzur, zestawień kolorystycznych włosów, analizy wyglądu klienta, doboru elementów fryzury do kształtu twarzy, technik szkicowania fryzur, prowadzenia rozmowy z klientem oraz stosowania specjalistycznych programów komputerowych. Wiedza teoretyczna jest wsparta licznymi przykładami, ćwiczeniami i ilustracjami wskazującymi sposoby jej praktycznego zastosowania.

pracownia fryzjerska kwalifikacja

Pracownia fryzjerska: kwalifikacja A.19 : wykonywanie zabiegów fryzjerskich : technik usług fryzjerskich, fryzjer /Teresa Kulikowska-Jakubik, Małgorzata Richter, Aleksandra Jakubik.  Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, cop. 2015. --   434, [2] s. : il. kolor. ;29 cm.

Publikacja przeznaczona do kształcenia praktycznego w zawodach fryzjer i technik usług fryzjerskich realizująca treści z zakresu kwalifikacji A.19 (Wykonywanie zabiegów fryzjerskich), do wykorzystania podczas zajęć w pracowniach. Sprawdza umiejętności związane z pielęgnacją włosów i skóry głowy, ondulowaniem, strzyżeniem i zmianą koloru włosów, a także układaniem fryzur. Kładzie również nacisk na sprawdzenie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa pracy w pracowni fryzjerskiej oraz właściwego doboru sprzętu do wykonania zabiegów fryzjerskich. Po każdym rozdziale zamieszczono karty pracy zawierające zadania praktyczne do samodzielnego wykonania.

techniki fryzjerskie strzyzeniaTechniki fryzjerskie strzyżenia włosów, formowania fryzur i ondulowania: podręcznik do nauki zawodu fryzjer, technik usług fryzjerskich: kwalifikacja A.19.2 /Teresa Kulikowska-Jakubik, Małgorzata Richter.  Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2015. - 152 s.: il. kolor.; 25 cm.

Podręcznik do nauki zawodów fryzjer i technik usług fryzjerskich realizujący treści z zakresu części 2 kwalifikacji A.19 (Strzyżenie włosów, formowanie fryzur i ondulowanie). Prezentuje wiedzę i uczy umiejętności doboru metod i techniki strzyżenia włosów, posługiwania się sprzętem fryzjerskim, ondulowania i prostowania chemicznego włosów, ich zagęszczania i przedłużania oraz stosowania preparatów fryzjerskich. Wiedza teoretyczna jest wsparta licznymi przykładami, ćwiczeniami i ilustracjami wskazującymi sposoby jej praktycznego zastosowania.

dzialalnoscDziałalność usługowa we fryzjerstwie: kwalifikacja A.19: fryzjer: podręcznik/ Izabella Sarna.  Warszawa: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2015. - 143, [1] s.: il. kolor.; 25 cm.

Podręcznik przeznaczony do nauki zawodu fryzjer, realizujący treści materiału zawartego w efektach kształcenia wspólnych dla zawodów fryzjer i technik usług fryzjerskich PKZ (A.k) oraz zawartych w kwalifikacji A.19.
Obejmuje tematy dotyczące kompetencji personalnych i społecznych, podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Każdy rozdział zawiera pytania lub ćwiczenia umożliwiające uczniom utrwalenie wiadomości oraz sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy.

organizacja salonuOrganizacja salonu fryzjerskiego: kwalifikacja A.23: technik usług fryzjerskich  podręcznik / Izabella Sarna.  Warszawa: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, cop. 2015. --   152 s.: il. kolor.; 25 cm.

Zakres:
efekty kształcenia wspólne dla zawodów fryzjer i technik usług fryzjerskich PKZ (A.k), PKZ (A.n) oraz kwalifikacji A.23 (Projektowanie fryzur)
Podręcznik obejmuje tematy dotyczące:
kompetencji personalnych i społecznych,
podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej,
bezpieczeństwa i higieny pracy,
organizacji pracy małych zespołów.

GooglePlusinstagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/