logo Wroclaw3

 

 ibuk baner2

 
 

Kontrast:

Sierpień 2017
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Planowane wydarzenia

 

83 Światowy Kongres IFLA - otwarta sesja naukowa - 18 sierpnia 2017

IFLA Sekcja Bibliotek Szkolnych i Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu zapraszają do wzięcia udziału w otwartej sesji naukowej organizowanej w ramach 83 Światowego Kongresu IFLA.

Warsztat będzie miał na celu wdrożenie drugiej edycji standardów bibliotecznych (2nd edition of the School Library Guidelines).

Szczegóły o Kongresie i otwartej sesji naukowej 

Formularz zgłoszeniowy

 

Sieci współpracy - spotkania warsztatowe

Promocja - projekty, prezentacja działań, media i wizerunek

Zapraszamy do pracy w sieci współpracy "Promocja - projekty, prezentacja działań, media i wizerunek". Razem opracujemy indywidualne pomysły na promocję: szkoły, biblioteki, klasy, projektu, działania i… siebie. Będziemy uczyć się, wymieniać doświadczenia oraz dobre praktyki, a także rozwijać kreatywność. 
Proponujemy tematykę: webwriting w oświacie i kulturze, narzędzia i łatwy TiK, marka i wizerunek. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje. Do sieci zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym zagadnieniem.
Rekrutacja do grupy - drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapraszamy do współpracy od września 2017. 

Aktywność edukacyjna nauczycieli bibliotekarzy

Sieć współpracy i samokształcenia pt. Aktywność edukacyjna nauczycieli bibliotekarzy kontynuuje swoją działalność w roku szkolnym 2017/2018. Tym samym będzie to już trzeci rok funkcjonowania sieci. Spotkania odbywają się w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu.
Proponowane zagadnienia do realizacji w roku szkolnym 2017/2018:
- ciekawe pomysły na pracę z uczniami, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów,
- doskonalenie warsztatu pracy nauczyciela bibliotekarza, poznanie programów do gromadzenia i udostępniania materiałów edukacyjnych, poznanie wybranych narzędzi do tworzenia prezentacji.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SCM - Biblioteka bogata w zasoby i aktywności - 25 października 2017

XI Regionalna Konferencja dla bibliotekarzy

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział we Wrocłąwiu organizują XI Regionalną Konferencję metodyczną, której celem jest podjęcie tematu tworzenia i realizacji oferty w oparciu o bogactwo form pracy różnych typów bibliotek dla … tego samego użytkownika – ucznia, nauczyciela, rodzica. Podczas konferencji będzie również możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z tematyką spotkania.

 Więcej informacji

 

 

 

Kontakt:
Beata Malentowicz
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 71-377-28-19