Kontrast:

Czerwiec 2017

Planowane wydarzenia

83 Światowy Kongres IFLA - otwarta sesja naukowa - 18 sierpnia 2017

IFLA Sekcja Bibliotek Szkolnych i Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu zapraszają do wzięcia udziału w otwartej sesji naukowej organizowanej w ramach 83 Światowego Kongresu IFLA.

Warsztat będzie miał na celu wdrożenie drugiej edycji standardów bibliotecznych (2nd edition of the School Library Guidelines).

Szczegóły o Kongresie i otwartej sesji naukowej

Sieci współpracy - spotkania warsztatowe

Promocja - pomysły, warsztat i świadomość wizerunku

Zapraszamy do pracy w sieci współpracy "Promocja - pomysły, warsztat i świadomość wizerunku". Będziemy uczyć się, wymieniać doświadczenia oraz dobre praktyki, a także rozwijać kreatywność. Razem opracujemy indywidualne pomysły na promocję: szkoły, biblioteki, klasy, projektu, działania i… siebie.
Proponujemy tematykę: webwriting w oświacie i kulturze, narzędzia i łatwy TiK, marka i wizerunek. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje. Do sieci zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym zagadnieniem.
Rekrutacja do grupy - drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapraszamy do współpracy już od września 2017.

Aktywność edukacyjna nauczycieli bibliotekarzy

Sieć współpracy i samokształcenia pt. Aktywność edukacyjna nauczycieli bibliotekarzy kontynuuje swoją działalność w roku szkolnym 2017/2018. Tym samym będzie to już trzeci rok funkcjonowania sieci. Spotkania odbywają się w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu.
Proponowane zagadnienia do realizacji w roku szkolnym 2017/2018:
- ciekawe pomysły na pracę z uczniami, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów,
- doskonalenie warsztatu pracy nauczyciela bibliotekarza, poznanie programów do gromadzenia i udostępniania materiałów edukacyjnych, poznanie wybranych narzędzi do tworzenia prezentacji.

SCM - Biblioteka bogata w zasoby i aktywności - 25 października 2017

XI Regionalna Konferencja dla bibliotekarzy

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział we Wrocłąwiu organizują XI Regionalną Konferencję metodyczną, której celem jest podjęcie tematu tworzenia i realizacji oferty w oparciu o bogactwo form pracy różnych typów bibliotek dla … tego samego użytkownika – ucznia, nauczyciela, rodzica. Podczas konferencji będzie również możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z tematyką spotkania.

Kontakt:
Beata Malentowicz