webowa

moodle logo

Nauczanie zakładkowe - NOWOŚĆ

Podczas warsztatu "Nauczanie zakładkowe" uczestnicy zapoznają się z metodą odwróconej lekcji, która polega na tworzeniu oraz wykorzystywaniu przez nauczyciela filmów edukacyjnych wykładów multimedialnych wprowadzających do tematu lekcji. Dzięki przygotowanemu materiałowi uczniowie uczą się w domu w swoim tempie oraz w odpowiednim dla siebie czasie. Zajęcia w szkole przeznaczone są na utrwalenie wiadomości i ćwiczenia praktyczne.

Tematyka:
- etapy oraz zalety metody odwróconej lekcji
- przydatne narzędzia online do tworzenia interaktywnych filmów
- aplikacja Symbaloo, dzięki której można uporządkować swoje ulubione strony www: zakładki (w formie kafelków) zapisane są w chmurze; program pozwala również przygotować lekcję online dla uczniów - można dodawać różne treści multimedialne (filmy, artykuły, quizy, gry edukacyjne itp.); lekcję można opublikować w Internecie lub udostępnić przez kod dostępu; nauczyciel ma możliwość monitorowania postępów uczniów, program zapisuje wyniki wszystkich, którzy uruchomili lekcję i rozwiązywali zadania.

Forma: warsztat przy komputerach

Czas trwania: 2,5 godz.