Zgorzelec logo

Dolnośląski Rok Rzeki Odry

Na 40. Sesji Sejmiku 26 października 2017 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę w sprawie podjęcia rezolucji ustanawiającej rok 2018 Dolnośląskim Rokiem Rzeki Odry.
Nadrzędnym celem ustanowienia Roku Rzeki Odry 2018 jest potrzeba uświadomienia społeczeństwu szans rozwojowych związanych z położeniem Województwa Dolnośląskiego nad Odrą i jej dopływami oraz promocja Odry jako ważnego elementu budowania potencjału gospodarczego, turystycznego i społecznego naszego regionu.
Z tej okazji Wydział Nauki i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego organizuje konkursy poświęcone Odrze i jej dopływom. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami i do wzięcia udziału.
Publikacja1

„Z nurtem Odry przez Dolny Śląsk” -konkurs adresowany jest do uczniów klas 5-7 szkół podstawowych Dolnego Śląska, a przedmiotem konkursu jest prezentacja zagadnień związanych z ekosystemem rzeki Odry wraz z jej dopływami
Dokumenty do pobrania:
Załącznik 1 - Deklaracja udziału w konkursie
Załącznik 2 - Karta informacyjna pracy konkursowej
Plakat

Publikacja2"Moje miejsce nad Odrą w obiektywie” - konkurs adresowany jest do uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych na Dolnym Śląsku, a przedmiotem konkursu jest dokumentowanie piękna przyrody, walorów wybranych obszarów i miejsc, których motywem przewodnim jest rzeka Odra wraz z dopływami.
Dokumenty do pobrania:
Załącznik 1 - Deklaracja udziału w konkursie
Załącznik 2 - Karta informacyjna pracy konkursowej
Plakat

Styczniowe nowości biblioteczne

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowościami.
Wystarczy najechać kursorem na miniaturkę zdjęcia i kliknąć.

nowosci01.18 2nowosci01.18 3nowosci01.18 4