Arteterapia

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


 


Definicje

  • Arteterapia - definicja pochodząca z zasobów Wolnej encyklopedii Wikipedia.


Portale, serwisy


Książka


Programy


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Arteterapia wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


WEBowaDBP

  • Arteterapia wyselekcjonowane materiały, opublikowane w WEBowejDBP, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu i jej filiach, do wykorzystania w pracy nauczycieli oraz innych pracowników szkół i placówek oświatowych.


Multimedia


Artykuły

  • Arteterapia z dziećmi i młodzieżą - perspektywa rozwojowa / Maja Stańko. Artykuł omawiający działania arteterapeutyczne z dziećmi i młodzieżą w kontekście poszczególnych etapów rozwoju psychicznego i fizycznego, podający charakterystykę poszczególnych etapów rozwoju człowieka uwzględniającą występowanie możliwych trudności oraz zaburzeń psychicznych. Publikacja w czasopiśmie Via Medica 2009, nr 2.
  • Arteterapia w pracy pedagogicznej / Beata Skwarek, Wita Szulc. Artykuł omawiający teorię arteterapii oraz badania uczestników konferencji „Sztuka i terapia w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi”. Publikacja zamieszczona w Zeszytach Naukowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy 2017, nr 22.
  • Arteterapia : próba charakterystyki zjawiska / Sylwia Gagracz. Artykuł omawiający historię i rodzaje arteterapii, praktyczne stosowanie metod arteterapeutycznych, szkolenia w tym zakresie, opisujący propozycję zajęć terapeutycznych dla eurosierot. Publikacja zamieszczona w Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Zestawienia bibliograficzne

  • Arteterapia. Zestawienie bibliograficzne zawierające opisy książek wraz z adnotacjami wydanych w latach 2011-2015, opublikowane na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu Filii w Legnicy.Dostępność sprawdzono: 26 lutego 2021 r.