• s otwarciewypozyczalni

• s patroni 2020

• Czytamy podręczniki

• zestawienia tematyczne

• materiały edukacyjne w webowadbp

• czytelnia nauczycielska

• quizy

Data/Czas trwania: połowa czerwca

Dla kogo: wszyscy

Organizator: Fundacja Bookcrossing Polska

Link do opisu akcji: https://bookcrossing.pl/index.php?s=main

Opis: Ogólnopolska akcja uwalniania książek, połączona z przemarszami młodzieży - Święto Wolnych Książek lub Bookcrossing czyli „krążąca książka” lub „książka w podróży” w swoich założeniach ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa ​i spopularyzowanie samego faktu czytania. Święto urozmaicają happeningi, festyny, spotkania z autorami, wydawcami, debaty o książkach i literaturze, wystawy, konkursy, plenerowe czytanie. W akcje uwalniania książek włączyły się szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy, media.

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników