webowa

moodle logo

Prawo oświatowe

Wolters Kluwer

LEX Prawo Oświatowe jest codziennie aktualizowanym serwisem elektronicznym, który w przyjazny i praktyczny sposób prezentuje informacje, materiały eksperckie, narzędzia, które wspierają użytkowników w zadaniach związanych z wprowadzaniem zmian. Zawiera informacje o przepisach prawa oświatowego, pomoc w ich interpretacji i praktycznym zastosowaniu.
operon Oświata i Prawo Portal OŚWIATA I PRAWO. To edukacyjny serwis informacyjny skierowany do dyrektorów i nauczycieli szkół całej Polski. Głównym celem serwisu jest pomoc w rozwiązywaniu zawiłości z zakresu prawa oświatowego oraz dostarczenie prawnych rozwiązań dla nietypowych sytuacji z życia szkoły, które nie zostały uregulowane wprost w przepisach bądź są regulowane przez wiele przepisów.
  • Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje kolejna obszerna reforma, tym razem dotycząca Karty Nauczyciela. Nowela wprowadza ponad trzydzieści zmian.

Gazeta Prawna   Edukacja. Serwis Gazety Prawnej poświęcony edukacji.

• Rozporządzenie w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli zostało podpisane przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską - poinformowało w poniedziałek MEN. Rozporządzenie wejdzie w życie od 1 września
    • Po raz pierwszy od 2012 r. nauczyciele otrzymają od 1 kwietnia 2018 r. tak znaczące, bo 5-proc. podwyżki. W kolejnych latach ma być podobnie. Czy to oznacza, że praca nauczycieli została wreszcie doceniona?

•  MEN wyjaśnia przepisy dotyczące urlopu dla poratowania zdrowia
      Dyrektor szkoły nie może odmówić nauczycielowi ubiegającemu się o przyznanie urlopu dla poratowania zdrowia wystawienia skierowania do lekarza medycyny pracy. We wniosku do dyrektora o skierowanie na badania nauczyciel nie musi podać uzasadnienia - informuje MEN.

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/