webowa

moodle logo

Jak w domu pracować z dzieckiem z dysleksją?

Dysleksja to specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci o prawidłowym rozwoju umysłowym. Spowodowane są zaburzeniami niektórych funkcji poznawczych, motorycznych i ich integracji, uwarunkowanymi nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.

Wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji oraz Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu zapraszają
02 marca 2015 r. o godz. 16.00 nauczycieli, rodziców, wszystkich członków i sympatyków PTD oraz osoby zainteresowane problematyką dysleksji na spotkanie szkoleniowe.

dysleksja2

Program spotkania:

1. O efektywnej współpracy rodziców, szkoły i specjalistów.
  2. Dziecko z dysleksją w domu, czyli jak skutecznie pomagać:

- planowanie nauki i pracy;
- ćwiczenia sprzyjające skutecznemu uczeniu się;
- jak zachęcić dzieci do czytania.

3. Wystawa prac konkursowych „Zaproszenie do Ortomagii”

Spotkanie szkoleniowe odbędzie się siedzibie Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu, ul. S.Worcella 25-27.
Szkolenie jest nieodpłatne.

Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do współpracy. Służy:

- pomocą dzieciom i młodzieży z dysleksją rozwojową;
- wsparciem ich rodziców i nauczycieli w codziennej pracy;
- inicjuje i promuje działania społeczne, których celem jest stwarzanie warunków do pełnego rozwoju dzieci i młodzieży z dysleksją rozwojową.

PTD oddział we Wrocławiu
50-451 Wrocław, ul. Komuny Paryskiej 36-38
tel. 71 373-73-82, www.ptd.wroclaw.pl

Kontakt:
Beata Malentowicz, tel. 71 377 28 19, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/