logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Herb Województwa Dolnośląskiego        

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

               logo: IBUK libra

 

                logo: Academica

 

Kalendarz wydarzeń

Sposób na czytanie - formy i narzędzia wykorzystywane w promocji czytelnictwa - kontynuacja
Wtorek 15 Październik 2019, 10:30 - 14:00
Odsłon : 19

Celem pracy sieci jest pogłębienie umiejętności inspirowania dzieci i młodzieży do czytania oraz popularyzacja wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy z czytelnikami.
Uczestnicy uaktualnią swoją wiedzę w zakresie projektowania małych i dużych wyzwań czytelniczych oraz poznają pomysły na wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w tym zakresie. Wezmą także udział w forum wymiany doświadczeń.
Sposób na czytanie - zapraszam do dołączenia do zespołu niezwykłych bibliotekarek, które już kolejny rok będą pracowały nad rozwojem własnym i swoich czytelników. Dzielimy się doświadczeniami, inspirujemy pomysłami, działamy w mediach. Spróbujemy wypracować wspólny projekt czytelniczy.
Podczas spotkań poszerzymy wiedzę o nowe pomysły na czytanie. Kontynuujemy omawianie zagadnień:
- literatura do polecenia
- sprawdzone inicjatywy czytelnicze
- otwartość na nowe pomysły zachęcające do czytania
- wsparcie w TIK-u
- motywowanie do czytania
- czytanie w sieci
Wspólnie omawiamy szczegółowe działania, które podejmiemy podczas pracy sieci współpracy. Do każdego pomysłu dobierzemy formy i narzędzia. Zaprezentujemy przede wszystkim możliwości zastosowania TIK w sposób innowacyjny i nowatorski, który może stać się inspiracją dla różnych działań mających na celu promocję czytelnictwa i wspieranie biblioteki w jej działaniach.
Praca sieci to także dzielenie się doświadczeniami, narzędziami, dobrymi praktykami. W tym celu utworzymy nasze miejsce w sieci.

Zgłoszenia proszę kierować przez formularz zgłoszeniowy

Koordynator sieci: Beata Malentowicz
tel. 71 3772819, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu
sala 9 (BM)

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram Bibliotekiyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

Współpracujemy:           

 

 

                                              logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu