Zabawy plastyczne dla dzieci

Maski z talerzyków dla smyków / Katarzyna Michalec. -  Warszawa : Wydawnictwo Akademickie Żak Jacek Śnieciński, cop. 2013.

Książka została pomyślana jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli przedszkoli, świetlic czy klubów dziecięcych, a także dla rodziców. Zawiera zbiór oryginalnych prac plastycznych wykonanych ze zwykłych papierowych talerzyków. Zamieszczone kolorowe zdjęcia oraz proste instrukcje pomagają stworzyć z talerzyków oryginalne, zabawne maski. Można je wykorzystać podczas wielu różnych zabaw (np. w teatr), a także przydadzą się na bale karnawałowe czy przyjęcia urodzinowe.
Oprócz talerzyków do wykonania zadań będą potrzebne jedynie nożyczki, klej, taśma klejąca, farby, flamastry oraz kilka prostych materiałów dodatkowych (np. sznurki, druciki, filc).

Plastyka dla dzieci :pomysłowe, zabawne, kształcące i nietrudne prace plastyczne /[teksty i pomysły: Anna Llimós Plomer, Cristina Creixell ; tł. Beata Wojtkowska i Danuta Zgliczyńska ; red. Grażyna Kamińska-Sawicka]. -  Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 2011.

Butelki, długopisy, opakowania, piłki, talerze, reklamówki, guziki…. Przyjrzyjcie się swojemu otoczeniu a ujrzycie mnóstwo przedmiotów z tworzywa sztucznego, których codziennie używamy.  Istnieje  wiele rodzajów tworzyw : twarde, przezroczyste, giętkie, kolorowe, miękkie (…) Tworzywo sztuczne nie ulega biodegradacji. Oznacza to, że w miarę możliwości należy je przetwarzać czyli  wykorzystać ponownie.  Jeśli je wyrzucamy zaraz po zużyciu,  szkodzimy środowisku naturalnemu. Wystarczy trochę wyobraźni, aby wymyśleć  nowe zastosowanie dla  wielu plastikowych przedmiotów. (…)

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników