logo: Fronter

Koncentracja uwagi u dzieci przedszkolnych

Koncentracja uwagi strona

Artykuł opracowany przez p. Jadwigę Janiszewską; podane przykladowe ćwiczenia z podziałem na młodszego przedszkolaka, na starszaka oraz ćwiczenia relaksacyjne.

Spis materiałów edukacyjnych, które pozwolą dziecku trenować umiejętność skupienia i  koncentracji uwagi.

Materiał opracowany przez psycholog p. Ewę Wilk. Możliwość pobrania pliku w pdf.

Przykładowe techniki wspomagające koncentrację uwagi. Materiał opracowany przez p.Barbarę Ukleję.

Skrypt zabaw opracowany przez p. Małgorzatę Zawadzką. Możliwość pobrania pliku w pdf.

Materiał opracowany przez psycholog p. Katarzynę Zaborek z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 8 w Warszawie. Możliwośc pobrania pliku pdf.

...Ważne jest, aby sztuki skupiania uwagi uczyć nasze pociechy od najwcześniejszych lat życia. Nawet jeśli dziecko ma poważne kłopoty i nie potrafi na niczym skoncentrować uwagi, nie ma sensu szukanie winnego. Trzeba raczej przygotować plan działania, uzbroić się w cierpliwość i spróbować nauczyć dziecko wyciszania wewnętrznego niepokoju i koncentrowania się na tym, co dzieje się tu i teraz. W tej nauce ogromne znaczenie ma to, jak bardzo my sami jesteśmy wewnętrznie uspokojeni i wyciszeni. Jeśli umiemy koncentrować się na tym, co robimy, jeśli dbamy o to, by atmosfera w domu sprzyjała wyciszeniu się i pracy - połowa sukcesu za nami... Materiał opracowany przez psychologa, logopedę Marylę Lasok; dokument w pdf.

Propozycje gier i zabaw poprawiających koncentrację uwagi u dzieci w wieku przedszkolnym.

Streszczenie fragmentu książki Helmuta Weyhretera „Trudności z koncentracją uwagi”.

Obszerny materiał opracowany przez psycholog p. Olimpie Romanowską. Możliwość pobrania pliku w pdf.

Skrypt zabaw opracowany przez p. Małgorzatę Zawadzką. Możliwośćpobrania pliku w pdf.

Zapisz

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   logo: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA