logo: Fronter

Dlaczego warto czytać dzieciom?

• Dlaczego warto czytać dziecku?
    Materiał zamieszczony na stronie Fundacji ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom; wymienione 20 zalet głośnego czytania książek.
  • Korzyści z czytania
    Materiał sformułowany w postaci cytatów zaczerpniętych z książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej "Wychowanie przez czytanie"; odpowiadający na pytanie co i jak czytać dzieciom, ale przede wszystkim dlaczego warto to robić.
  • Złota lista książek do czytania dzieciom
    Zamieszczony wykaz książek proponowanych przez Fundację ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom;  tytuły ściśle wyselekcjonowanych książek uszeregowane w 8 kategoriach wiekowych, które  uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię i przynoszą dobre wzorce zachowań. Złota lista do pobrania w pdf.
  • Przewodnik po Dobrych Książkach
    Materiał zamieszczony na Portalu Czytających Rodziców RodzinneCzytanie.pl. Na tej poświęconej magii rodzinnego czytania stronie zamieszczono Przewodnik po Dobrych Książkach – systematycznie poszerzany wybór wydanych w ostatnich latach tytułów książek dla dzieci i młodzieży, zarekomendowanych przez ekspertów z Rady Literackiej Fundacji.

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   logo: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA