Logo Academica

Przedszkolak z ADHD - praktyczne porady

• Jak rozpoznać  ADHD u dziecka?
    Artykuł zamieszczony w czasopiśmie Edukacja i Dialog 09/2005; omawia charakterystycznie objawy u dzieci cierpiących na zespół chorobowy ADHD, ale wskazuje również liczne choroby i zachowania występujące u dzieci, a które są tylko symptomami przypominającymi objawy ADHD.
  • ADHD - Zespół Aspergera
    Strona poświęcona jest problematyce ADHD i zespołu Aspergera. Jest tworzona z myślą o ułatwieniu życia rodzicom i opiekunom wyjątkowych dzieci. Znajdują się tutaj zarówno konkretne wskazówki, porady, jak i refleksje dotyczące życia i wychowywania dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi.
  • ADHD – poradnik dla rodziców
    Obszerny materiał opracowany przez Ewelinę Niedbałę i Małgorzatę Robak. Omawia m. in. jak zmienia się obraz ADHD wraz z wiekiem, inne kłopoty towarzyszące ADHD; zwraca uwagę na typowe zachowania dzieci z nadpobudliwością psychoruchową, na objawy oraz leczenie dzieci z ADHD.

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/