Logo Academica

Edukacyjne strony dla przedszkolaków

• Sieciaki.pl
    Witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie-Sieciaki, które przez zabawę uczą je bezpiecznie korzystać z Internetu.
  • Misie - strona dla dzieci
    Zawiera  zabawy, legendy, wierszyki, komiksy dla dzieci i informacje o różnych gatunkach misiów.
  • 2+2 matematyka dla dzieci
    Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.
  • Ciufcia.pl
    Zawarte rozwojowe zabawy dla dzieci w wieku 2-6 lat; to pociąg do edukacji od najmłodszych lat.
  • DomowyPrzedszkolak.pl
    Serwis zawierający gry dla dzieci, darmowe zabawy edukacyjne dla przedszkolaków i i uczniów, kolorowanki do druku, labirynty, szlaczki, teksty piosenek, zagadki, maski, laurki oraz inne materiały, które pomogą zorganizować zajęcia w przedszkolu, szkole czy domu.
  • Lulek.tv
    Serwis będący interaktywną, baśniową krainą, po której mali goście mogą beztrosko „chodzić”  i odkrywać przeróżne miejsca łącząc zabawę z nauką. Każda zabawa kryje w sobie edukację. Można się tu wiele nauczyć, między innymi: liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy godziny na zegarze. Dzieci poznają tu nuty, numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęca do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonuje, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.
  • Kiddoland
    Serwis dla przedszkolaków i rodziców. Na stronie dzieci znajdą mnóstwo edukacyjnych, bezpiecznych gier i zabaw z różnych dziedzin życia. Przedstawione gry prezentują wysoki walor edukacyjny i opierają się na zasadzie EDUTAINMENT – czyli uczą poprzez zabawę, dziecko miło spędza czas bawiąc się i jednocześnie zdobywa wiedzę. Kiddoland został podzielony na 6 kategorii: gry edukacyjne wprowadzające w świat literek; gry i zabawy matematyczne; nauka, m.in. kolorów, kształtów, położenia, przeciwności; gry przekazujące informacje z otaczającego świata, jak np. anatomia człowieka, nauka znaków drogowych; gry kreatywne, konstrukcyjne, puzzle; zabawy ćwiczące pamięć, cierpliwość oraz spostrzegawczość.
  • Yummy - gry dla przedszkolaków
    To część serwisu YUMMY przeznaczona dla najmłodszej kategorii wiekowej dzieci. Zawarte w niej gry i zabawy dla dzieci podzielone zostały na dwie części (docelowo trzy), różniące się stopniem zaawansowania językowego. Każdy z poziomów dostępny jest w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz francuskim. Gry dla dzieci pogrupowane zostały ze wzgledu na ich temat bądź funkcjonalność na: gry matematyczne, gry poznawcze, gry muzyczne, gry twórcze, łączenie w pary, kuchnia, puzzle, ubieranki oraz kolorowanki.
  • Pisupisu.pl
    Serwis zawierający gry edukacyjne z podziałem na dzieci najmłodsze, starsze i całkiem duże, a zachęcające do nauki poprzez zabawę. Dla najmłodszych przygotowano: naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, naukę literek oraz trening umysłu.

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/