logo: Fronter

Czas wolny z dzieckiem - jak i gdzie go spędzić?

• Zabawnik
    Zbiór 150 pomysłów, scenariuszy gier i zabaw dla dzieci, od wyliczanek poprzez gry planszowe, aż po teatr. Powstał w ramach projektu „Słuchamy Polski” Fundacji Nowoczesna Polska, a dostępny jest również w postaci pliku PDF, który można pobrać i wydrukować jako podręczną książeczkę.
  • Czasdzieci.pl
    Portal informacyjno-rozrywkowy; dla rodziców dzieci w wieku 0-14 lat. Głównym celem serwisu jest informowanie jak i gdzie wartościowo spędzić czas z dziećmi.
  • Centrum Poznawcze Hali Stulecia we Wrocławiu
    Ta niezwykła edukacyjna przestrzeń przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia, genezę jej powstania i przemian na przestrzeni lat, wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra. Dla dzieci opracowany został specjalny program Centrum Poznawczego "Dziecięce Studio Architektury" obejmujący cykliczne warsztaty edukacyjne dla dzieci, poświęcone architekturze, projektowaniu i rozwojowi współczesnego miasta. Dziecięce Studio Architektury łączy zdobywanie wiedzy o kształtowaniu przestrzeni wspólnej z fantastyczną zabawą w projektantów i architektów.
  • Kolejkowo
    Największa makieta kolejowa w Polsce. Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich, niespełna 800 m od wrocławskiego rynku. Odwiedzając miniaturowy świat, w tym wspaniałym późnoklasycystycznym obiekcie, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,  kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.
  • Ogrody Doswiadczeń - Humanitarium
    Inspirujący wrocławski park rozrywki edukacyjnej. Oprócz zwiedzania wystawy w Humanitarium organizowane są zajęcia warsztatowe w laboratoriach o szerokiej tematyce, skierowane do różnych grup wiekowych.
  • Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
    Istotą działalności centrum jest kształtowanie kreatywnych osobowości poprzez działania w różnych dziedzinach sztuki. Organizowane przez centrum zajęcia mają charakter warsztatowy i kompleksowy tzn. dziecko uczestnicząc w jednym kursie ma szansę poznać więcej niż jedną dziedzinę sztuki (np. warsztaty teatralno – plastyczne). Zajęcia prowadzone są w małych grupach. Wystawiane są również liczne spektakle teatralne dla różnych grup wiekowych.

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   logo: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA