webowa

moodle logo

Autyzm i Zespół Aspergera u przedszkolaków

• Objawy autyzmu
    Artykuł omawia: przyczyny i symptomy autyzmu, autyzm dziecięcy (w tym autyzm dwulatków), wyjątkowe zdolności dzieci z autyzmem oraz diagnoze i leczenie autyzmu.
  • Ćwiczenia i zabawy dla dzieci autystycznych
    Materiał ćwiczeniowy opracowany przez Serwis MamSwojSwiat; jest to obszerna baza profesjonalnie przygotowanych ćwiczeń, gier i zabaw, które pozwalają dziecku ćwiczyć abstrakcyjne i logiczne myślenie. Ma on atrakcyjną dla dzieci szatę graficzną, zapewnia dobrą zabawę i dzięki swoim walorom wzbudza motywację do pracy. Zawarty w nim bogaty materiał został opracowany przez doświadczonych specjalistów logopedów i pedagogów.

Program powstał w odpowiedzi na wciąż rosnącą potrzebę wspierania osób z szerokim spektrum autyzmu. Uwzględnia obszary związane z myśleniem abstrakcyjnym i logicznym, co ściśle odpowiada potrzebom takich osób.
  • Spectrum Liberi dla Rodziców - Edukacja dziecka z autyzmem
    Strona Fundacji Spectrum Liberi, wspierająca rodziców dzieci autystycznych i wskazująca, jak powinna wyglądać edukacja dziecka z autyzmem i ZA w przedszkolu, jakie prawa ma dziecko w przedszkolu; programy fundacyjne, szkoleniowe dla rodziców.

• Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem "Zacisze"
    Misja Stowarzyszenia: "Pomagamy dzieciom z autyzmem stać się szczęśliwymi dorosłymi. Pomagamy nam, dorosłym, być szczęśliwymi rodzicami. Działamy tu i teraz na rzecz naszych rodzin."
  • Przedszkolak z zespołem Aspergera
    Artykuł pedagoga i logopedy Anny Czajkowskiej, w którym omawia charaktrystyczne objawy ZA u dzieci w wieku przedszkolnym i podaje praktyczne wskazówki jak pomóc dzieciom z zespołem Aspergera.

GooglePlusinstagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/