logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Koncentracja uwagi - praktyczne ćwiczenia

okładka koncentracjaKoncentracja uwagi u przedszkolaków - zestawienie bibliograficzne za lata 2004-2016
T
ematyczne zestawienie bibliograficzne opracowano w oparciu o źródła wiedzy i informacji dostępne w zasobach zgromadzonych w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu.

Zestawienie zawiera opisy bibliograficzne artykułów z czasopism, książek oraz dokumentów elektronicznych.

 

 

 

dzieci siedzą w kole iKurowska,  Barbara,  Stanowska, AnetaDzieci siedzą w kole i... : zabawy doskonalące pamięć i koncentrację uwagi przedszkolaków /Kraków : Centrum Edukacyjne "Bliżej Przedszkola", 2013. 

 W publikacji zostały zaprezentowane zabawy: doskonalące pamięć wzrokową, słuchową i kinestetyczną, stymulujące pamięć i uwagę dzieci, umożliwiające rozwijanie percepcji słuchowej, wzrokowej, orientacji w schemacie ciała i przestrzeni, usprawniające dużą i małą motorykę, umożliwiające nabywanie kompetencji społecznych przez wychowanków, uczące zdrowej rywalizacji, a także motywacji i dążenia do osiągnięcia wspólnego celu, stymulujące dziecięcą wyobraźnię.

Złóż zamówienie

 

jak moje dziecko moze nauczyc sie koncentracji u iext20448907Reimann-Höhn, Uta. Jak moje dziecko może nauczyć się koncentracji : zawiera praktyczne teksty.  Tł. Edyta Brudnik. Kielce : Wydawnictwo Jedność, cop. 2009.

Coraz więcej rodziców i nauczycieli narzeka, że dzieci nie potrafią się skoncentrować. Że nie słuchają tego, co się do nich mówi. Że wykonują kilka rzeczy jednocześnie i w rezultacie żadnej nie kończą. To wszystko prawda. Warto jednak pamiętać, że koncentracja to nie cecha charakteru, ale umiejętność, której dziecko trzeba nauczyć. Przedstawiamy publikację, która ułatwi Państwu to zadanie. Podpowiadamy, co trzeba zrobić, by wykształcić u dzieci zdolność skupienia i koncentracji, oraz co trzeba wiedzieć, by nie pomylić zaburzenia ze zwykłym temperamentem czy nudą, która sprawia, że dziecko nie jest skupione, bo jego otoczenie nie wydaje mu się interesujące.

Złóż zamówienie


Na pomoc dziecko się nudziMinge, Natalia, Minge, Krzysztof. Na pomoc! Dziecko się nudzi : gotowa ściąga zabaw : jak przez kreatywne gry rozwijać zdolności i twórcze myślenie u dzieci.  Wrocław : Formsoft, 2015. 

Poradnik z płytą DVD dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 4 - 9 lat. Jego pierwszym celem jest rozwijanie u dzieci takich cechy umysłu jak: pamięć, koncentracja, spostrzegawczość, umiejętności matematyczne, wyobraźnia przestrzenna, itd. Poradnik odwołuje się do załączonych do książki komputerowych gier edukacyjnych z serii Akademia Umysłu® JUNIOR.
W książce znajdziecie ponad 100 pomysłów na zabawy z dziećmi w domu i na dworze. Część z nich tematycznie powiązana jest z załączonymi na płycie DVD programami, inne to po prostu szalone gry i zabawy dla dzieci oraz rodziców, które sprawią, że wspólne spędzanie czasu będzie niezapomnianą przygodą.

Złóż zamówienie

superprzedszkolak cwiczy koncentracjeSuperprzedszkolak ćwiczy koncentrację. Tł. Magdalena Rykowska. Kielce: Wydawnictwo Jedność, cop. 2012. 

To nowoczesna pomoc edukacyjna, która spodoba się dzieciom, którą docenią rodzice i nauczyciele. Ćwiczy spostrzegawczość dobrze się bawi uczy wielu nowych rzeczy Chwyć ołówek i ruszaj z nami do zabawy!

Złóż zamówienie

 

 

 

uwaga wspomaganieJaniszewska, Bożena. Uwaga : wspomaganie koncentracji i nie tylko : ćwiczenia i zabawy dla dzieci od 4 do 9 lat. Warszawa : Wydawnictwo "Seventh Sea", 2007. 

Oferujemy książkę z ćwiczeniami rozwijającymi uwagę, przeznaczoną dla dzieci w wieku od 4 do około 9 lat.
W jej pierwszej części omówiono rozwój i właściwości uwagi u dzieci oraz czynniki mające wpływ na jej koncentrację. Informacje tam podane ułatwią rozumienie i kreatywne korzystanie z części drugiej. Część druga to ćwiczenia i zabawy wspomagające rozwój uwagi w powiązaniu z takimi procesami psychicznymi, jak: percepcja (spostrzeganie) słuchowa i wzrokowa, pamięć, wyobraźnia, myślenie i rozumowanie matematyczne. Poszczególne rozdziały łączą ćwiczenia uwagi z wymienionymi procesami psychicznymi. Książka zawiera ponad 60 zabaw, rebusów, zagadek itp. rozwijających i ćwiczących uwagę oraz jej koncentrację.

Złóż zamówienie

 

akademia umyslu junior pamiec i koncetracja wiosnaAkademia umysłu junior [Dokument elektroniczny] : pamięć i koncentracja : wiosna. - Multimedia interakcyjne. - [Wrocław] : Biuro Informatyki Stosowanej Format, [2013]. 

JUNIOR to seria programów edukacyjnych, które rozwijają pamięć i koncentrację uwagi oraz wspomagają edukację wczesnoszkolną. Stanowią dla dzieci wesołą i ciekawą zabawę. Gry posiadają rekomendacje psychologów i pedagogów. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 5 – 9 lat.
W części WIOSNA dzieci znajdą 20 skutecznych ćwiczeń edukacyjnych. Sceneria i zadania związane są z wiosennymi zajęciami i wielkanocnymi zwyczajami, np. rozpoznawanie sylwetek ptaków, poznawanie gatunków zwierząt chronionych w Polsce czy topienie Marzanny. Dzięki zabawie dziecko rozwija swoją pamięć, ćwiczy koncentrację i spostrzegawczość oraz zdobywa wiedzę o otaczającym świecie.

Złóż zamówienie

 

akademia umyslu junior lato Akademia umysłu junior [Dokument elektroniczny] : pamięć i koncentracja : lato. - Multimedia interakcyjne. - [Wrocław] : Biuro Informatyki Stosowanej Format, [2013]. 

Część LATO nawiązuje do wakacyjnego, sportowego, letniego klimatu. Zawiera 20 ćwiczeń stymulujących rozwój intelektualny, każde o stopniowanej trudności. Początkowe poziomy są bardzo łatwe, a sukcesy, pochwały, nagrody i niespodzianki zachęcają dziecko do zmierzenia się z trudniejszymi zadaniami.
Dodatkową zaletą są ćwiczenia ruchowe (!). Gdy program uzna, że dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem, automatycznie uruchamia animowanego ludzika, który zachęca do krótkiej gimnastyki.
Oprawą programu jest nietuzinkowa grafika, fascynujące tło muzyczne naturalnych instrumentów (fortepian, smyczki, dzwonki, gitara, flet, głos, itd.), efekty dźwiękowe (odgłosy natury, głosy zwierząt, gwar zabaw, dźwięki otoczenia) pobudzają wyobraźnię i dają pożądane wzorce estetyczne.
Ćwiczenia zawierają elementy edukacyjne, np. rozpoznawanie gwiazdozbiorów, gatunków zbóż, motyli i kwiatów, odległości miast Polski, flagi krajów, itd. Dziecko przez zabawę poznaje rzeczy ciekawe i przydatne na co dzień.

Złóż zamówienie

 

akademia umyslu junior pamiec i koncentracja jesieńAkademia umysłu junior [Dokument elektroniczny] : pamięć i koncentracja : jesień. - Multimedia interakcyjne. - [Wrocław] : Biuro Informatyki Stosowanej Format, [2012]. 

JESIEŃ to kolejna, oczekiwana część serii. Jak zwykle znajdziemy tu klimaty związane z tytułową porą roku. Podkreślone fabułą gier i ćwiczeń oraz odpowiednią muzyką i tłem dźwiękowym.
Ta część zawiera 20 nowych ćwiczeń, stymulujących rozwój intelektualny, każde o stopniowanej trudności. Początkowe poziomy są bardzo łatwe, a sukcesy, pochwały, nagrody i niespodzianki zachęcają dziecko do zmierzenia się z trudniejszymi zadaniami.
Dodatkową zaletą są ćwiczenia ruchowe (!). Gdy program uzna, że dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem, automatycznie uruchamia animowaną postać, która zachęca do krótkiej gimnastyki.
Oprawą programu jest nietuzinkowa grafika, fascynujące tło muzyczne naturalnych instrumentów (fortepian, smyczki, dzwonki, gitara, flet, głos itd.), efekty dźwiękowe (głosy zwierząt, odgłosy natury, dźwięki otoczenia, gwar zabaw) pobudzają wyobraźnię i dają pożądane wzorce estetyczne.

Złóż zamówienie

akademia umyslu junior zima Akademia umysłu junior [Dokument elektroniczny] : pamięć i koncentracja : zima. -  interakcyjne. -  [Wrocław] : Biuro Informatyki Stosowanej Format, [ca 2012]. 

Program JUNIOR ZIMA czaruje świątecznym, zimowym klimatem. Zawiera 20 pomysłowych ćwiczeń o wielu poziomach trudności, dzięki temu maluch będzie zainteresowany grą przez długi czas.
Ćwiczenia zawierają wiele elementów edukacyjnych. Dziecko przez zabawę poznaje rzeczy ciekawe i przydatne na co dzień. Grając, uczy się np. rozpoznawać ślady, jakie na śniegu pozostawiają leśne zwierzęta, a także słucha odgłosów przez nie wydawanych. Przy okazji zabawy z mapą pogody nauczy się rozpoznawać rejony geograficzne Polski.
Przyjemna dla oka, przejrzysta i czytelna grafika została zaprojektowana i dostosowana do wieku dzieci. Wszystkie teksty w programie są nie tylko pisane, ale też wyraźnie czytane przez lektora, dlatego z programu mogą korzystać maluchy, które jeszcze nie potrafią czytać! Całość dopełnia wyjątkowe tło muzyczne – specjalnie skomponowane i nagrane przy użyciu instrumentów muzycznych. W wielu ćwiczeniach można również usłyszeć dużo realistycznych dźwięków natury, np. odgłosy ptaków.

Złóż zamówienie

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników   Odnośnik do Nukat

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu