logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Adaptacja do przedszkola

okładka książki: Bo w przedszkolu jest jak w domu piosenki i bajki dla maluszkow ulatwiajace adaptacje w przedszkoluBo w przedszkolu jest jak w domu[Dokument dźwiękowy] : piosenki i bajki dla maluszków ułatwiające adaptację w przedszkolu. Kraków : CEBP 24.12, [2015].

Płyta zawiera piosenki pomagające w adaptacji dziecka do warunków przedszkolnych, a także bajki ilustrowane muzycznie, opisujące życie w przedszkolu.

Złóż zamówienie

 

okładka książki: Czas na przedszkole

Kałużny, Anna,  Misztela, Marta. Czas na przedszkole : czyli Jak pomóc dziecku zaadaptować się w grupie przedszkolnej. Warszawa : Dr Josef Raabe Spółka Wydawnicza, cop. 2012.

Książeczka z poradami, jak przygotować dziecko do przedszkola. Dla przedszkoli: mycie, ubieranie, jedzenie, sprzątanie zabawek – maluch gotowy na przedszkole ; początek dobrej współpracy z rodzicami ;  do wykorzystania podczas dni otwartych w przedszkolu. Dla rodziców:  praktyczne wskazówki, czego nauczyć dziecko przed przedszkolem i co zrobić, aby zmniejszyć jego stres ; zrozumiały język i czytelne ilustracje - do omówienia także z maluchem; sprawdzone porady doświadczonych wychowawczyń.

Złóż zamówienie

 

okładka książki: Trzylatek w przedszkolu

Klim-Klimaszewska, Anna. Trzylatek w przedszkolu : gotowość dziecka trzyletniego do podjęcia edukacji przedszkolnej. Warszawa : Instytut Wydawniczy Erica, 2010.

Wielu rodziców ma obawy, czy nie jest za wcześnie, by posłać do przedszkola ich pociechę. Długie przebywanie trzylatka w większej grupie może stanowić duże obciążenie dla jego wrażliwego układu nerwowego, a brak opieki osób bliskich utrudnia mu rozwiązywanie konfliktów i pokonywanie przeciwności. 
Nie jest jednak za wcześnie. Przedszkole to instytucja przydatna w procesie przygotowania małego człowieka do wypełniania edukacyjnych zadań i do funkcjonowania w szkole. Istotne jest, aby rodzice mieli podstawową wiedzę na temat edukacji przedszkolnej, organizacji i funkcjonowania przedszkola, a także przygotowania dziecka do uczęszczania do tej placówki. Temu celowi służy niniejsza książka.

Złóż zamówienie

 

okładka książki: Witamy w przedszkolu

Klim-Klimaszewska, Anna. Witamy w przedszkolu : wspomaganie procesu adaptacji dziecka do środowiska przedszkolnego.  Warszawa : Instytut Wydawniczy "Erica", 2011.

Książka prezentuje zagadnienie adaptacji dziecka do środowiska przedszkolnego, które nie musi być bolesnym i dokuczliwym przeżyciem, ale może stać się motorem korzystnych zmian w rozwoju dziecka. W pozycji przedstawiono zarówno teoretyczne rozważania dotyczące zaburzeń i problemów w procesie adaptacji dziecka do środowiska przedszkolnego, jak i propozycje praktycznych rozwiązań, których celem jest ułatwienie dziecku nawiązania pozytywnych kontaktów w nowym dla niego otoczeniu pozarodzinnym. Pozycja przeznaczona jest dla nauczycieli przedszkolnych, studentówpedagogiki, a także rodziców.

Złóż zamówienie

 

 

okładka książki: Moje dziecko idzie do przedszkolaKonopka, Iwona. Moje dziecko idzie do przedszkola : nowe regulacje prawne w wychowaniu przedszkolnym. Warszawa : Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, [2014?].

Pójście dziecka do przedszkola to ważne wydarzenie w życiu rodziny. Nie musi oznaczać rewolucji dezorganizującej dotychczasowy, dobrze poukładany świat dziecka. Jest to wydarzenie, które – przy odpowiednim przygotowaniu – wprowadza nowy porządek i rozpoczyna niezwykle ważny etap w życiu dziecka i jego rodziców.

Wersja online

 

okładka książki: Moje dziecko idzie do przedszkolaMoje dziecko w przedszkolu : poradnik dla rodziców. Red. Aneta Jegier. Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2009.

Książka ta skierowana jest do rodziców, których dziecko ma iść do przedszkola. Autorzy zbioru próbują odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Rodzic dowie się, jakie ma możliwości i prawa w przedszkolu, jak przygotować dziecko do rozstania, czego nauczyć malucha, by dobrze sobie radził. Ponadto książka porusza takie tematy, jak prawidłowe żywienie, rozwój mowy, sposoby na wspomaganie rozwoju ogólnego malucha. Autorzy wyjaśniają, dlaczego dziecko kłamie i jak je tego oduczyć. Znajdą się tu też podpowiedzi, jak nauczyć sztuki rozwiązywania konfliktów i jak wytłumaczyć mu, że ma dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Złóż zamówienie

 

okładka książki: Przedszkolak ksiazka dla nauczycieli i rodzicowPrzedszkolak : książka dla nauczycieli i rodziców. Red. Wanda Papugowa. Kraków : CEBP 24.12, 2015.

Przedszkolak choć ma dopiero kilka lat, stawia przed rodzicami i nauczycielami niebagatelne wyzwania wychowawcze. Wychowywać i uczyć przedszkolaka? Misja, powołanie, odpowiedzialność, przygoda, zadanie, praca, sens życia? Pojęcia te zdają się wymykać definicjom. Ale przecież nie o definicje tu chodzi.
Rodzicu! Nauczycielu! Jeśli szukasz praktycznego poradnika, który podsunie przydatne wskazówki, zaproponuje pomysłowe rozwiązania, a jednocześnie skłoni do refleksji i pobudzi twoją własną inwencję, sięgnij po niniejszą publikację.

Złóż zamówienie

 

 

 okładka książki: Akcja adaptacja Jak pomoc dziecku i sobie w zaprzyjaznieniu sie z przedszkolemStein, Agnieszka. Akcja adaptacja : [jak pomóc sobie i dziecku w zaprzyjaźnieniu się z przedszkolem; nowy etap w życiu dziecka]. Warszawa : Wydawnictwo Mamania, [2016].

Kiedy dziecko idzie do przedszkola, otwiera się przed nim i jego rodzicami nowy etap. I chociaż dla części rodziców wydaje się on oczywisty, często towarzyszy mu wiele rozterek: Czy moje dziecko jest już gotowe? Co, jeśli rodzic ma wątpliwości? Jak wybrać przedszkole i co, jeśli nie mamy wyboru? Jak przygotować dziecko (i siebie) do przedszkola? Co zrobić, aby ułatwić mu adaptację? Co z trudnościami, jeśli się takie pojawią? „Akcja adaptacja” odpowie na te i wiele innych pytań. Agnieszka Stein pisze w niej jednak nie tylko o przedszkolu, ale też o tym, co dzieje się w rodzinie przedszkolnego debiutanta. Głównym tematem książki okazuje się równowaga. Między wizjami i pragnieniami a rzeczywistością. I między różnymi potrzebami różnych członków rodziny.

Złóż zamówienie

 

okładka książki: Niekończąca się historia Turek, Karolina. Niekończąca się historia... : poradnik dla rodziców, o tym, jak wprowadzić dziecko w świat przedszkola. Kraków : CEBP 24.12, 2015.

Książka przeznaczona dla rodziców posyłających swoje dziecko po raz pierwszy do przedszkola oraz dla nauczycieli, którzy obejmują opiekę nad najmłodszymi dziećmi w przedszkolu.
Przykłady opisane w tej książce są osobistą relacją szczęśliwej mamy i zarazem nauczycielki przedszkola. Pracując z małymi dziećmi, autorka zdobyła doświadczenie, które wzbogaciła przeżyciami, jakie wiązały się z pójściem synka do przedszkola. Połączyła więc odczucia mamy i nauczycielki, co zaowocowało powstaniem tego poradnika. Posyłając swoje dziecko po raz pierwszy do przedszkola, rodzice muszą zmierzyć się z całkiem nowymi wyzwaniami i problemami, którym towarzyszą nieznane dotąd emocje. Karolina Turek napisała ten poradnik, aby pomóc rodzicom przygotować się do tego ważnego wydarzenia w życiu dziecka i całej rodziny.

 Złóż zamówienie

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników   Odnośnik do Nukat

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu