webowa

moodle logo

Likwidacja gimnazjów

Likwidacja gimnazjów i utworzenie ośmioklasowych szkół podstawowych to największe zmiany, jakie czekają wrocławską edukację z początkiem września w 2017 r. To efekt zmian zaplanowanych przez Ministerstwo Edukacji. Miasto Wrocław już opracowało nowy model sieci szkół, uwzględniający zmiany w reformie. Propozycje musi jeszcze zaakceptować Dolnośląski Kurator Oświaty.

Jak będą likwidowane wrocławskie gimnazja? Czternaście z nich magistrat chce włączyć do istniejących już dziś podstawówek. Dwanaście przekształcić w nowe szkoły podstawowe. Reforma edukacji - zaplanowana przez rząd - ma kosztować miejską kasę około 100 milionów złotych – ocenia urząd. Nie wiadomo ilu nauczycieli straci pracę. Będzie to wiadomo jak dyrektorzy szkół przygotują „siatki godzin” na nowy rok szkolny.

GooglePlusinstagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/