webowa

moodle logo

Poradniki dla twojego dziecka

Jak być sobą wśród kolegów /Julita Wojciechowska.  Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2008. --   119, [1] s. ;21 cm.
Autorka podpowiada rodzicom, jak mądrze pomóc dziecku stać się dorosłym człowiekiem, pokazując, że nie musi negować wszystkiego, co wyniosło z rodzinnego domu. Uczy, jak rozwijać u nastolatków poczucie własnej wartości i pewności siebie, by nie padły ofiarą zasad narzucanych przez grupę i umiały się w niej odnaleźć na równych prawach.

Jak wytrzymać z ludźmi? /Marek Grębski.  Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2009. --   117, [3] s. : il. ;21 cm.
Autor podaje wiele cennych rad dla nastolatków na temat kontaktów międzyludzkich (jak być lubianym, jak pozyskać zaufanie, jak porozumieć się z ludźmi, jak współdziałać, jak odnieść sukces z samym sobą).

Świry, dziwadła i Zespół Aspergera :przewodnik użytkownika dojrzewania /Luke Jackson ; przedm.: Tony Attwood ; [tł. Ewa Niezgoda]. Warszawa : Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna : Fundacja Synapsis, 2007. -- 164 s. : il. ;24 cm.
Książka napisana przez trzynastoletniego chłopca z Zespołem Aspergera, w której opisuje on przeżycia swoje oraz osób z tym zespołem (fascynacje i fiksacje, postrzeganie zmysłowe, dietę, sen, język nastolatków, problemy z socjalizacją w szkole, prace domowe, radzenie sobie z przemocą, dylematy moralne, objaśnienia idiomów). Uczy szacunku dla inności. Jest praktycznym przewodnikiem dla rodziców, opiekunów, wychowawców oraz rówieśników autora.

GooglePlusinstagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/