Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

Pomoc w nauce zdalnej.

school board 4112378 1920

• Gov- zdalne lekcje - Propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi
  • E-podręczniki.plZbiór materiałów zgodny z podstawą programową dla uczniów i nauczycieli.
  • Podręcznik Włącz Polskę - Projekt „Włącz Polskę!” służył stworzeniu zestawu materiałów edukacyjnych dla polskich dzieci przebywających za granicą. Efektem projektu jest podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”, z którego mogą korzystać bezpłatnie uczniowie na całym świecie.
  • Lektury Gov.pl - Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.
  • NINATEKA - teatr, kino, sala koncertowa, galeria sztuki. W NINATEKA.PL znajdziecie wszystko to, z czego składa się współczesna kultura audiowizualna.
  • Centrum Nauki Kopernik Bądź z Nami - - Kopernik online to propozycje doświadczeń do przeprowadzenia, a także inspiracje, materiały dydaktyczne oraz cykle tematyczne stworzone specjalnie dla Was, by mimo pandemii - nadal przybliżać Wam piękno nauki!
  • Biblioteka internetowa Wolne Lektury - Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.
  • Biblioteka Narodowa Polona - polska biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących.
  • Chmura Czytania darmowe książki - portal oferujący bezpłatny dostęp do wszystkich swoich pozycji
  • Lekcje historii - Celem tej strony jest dostarczenie prostych, konkretnych, uporządkowanych wiadomości historycznych w formie notatek z lekcji. Opieramy się na podstawie programowej dla szkoły podstawowej, choć skorzysta z tego również licealista czy jeszcze starszy internauta, a także nauczyciel historii.
  • E-lekcje historii z Polskim Radiem - Polskie Radio na swoim portalu internetowym „E-Lekcje historii” przygotowało zestawienie materiałów dla nauczycieli i uczniów do zdalnej nauki historii. To narzędzie, dzięki któremu w przyjazny sposób można zrozumieć przyczyny, przebieg i skutki najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski i świata.
  • Teraz matura 2021
  • Dla Ucznia - Nauka Online - Platforma Edukacyjna dla LO - Portal z wiedzą dla uczniów szkół średnich. Materiały dydaktyczne ułatwiające przyswajanie wiedzy. Pomoc dla uczniów liceów. Pomoce Dydaktyczne. Powtórzenie Wiedzy.
  • Zdasz to - Serwis z kursami ZDASZ.TO dla gimnazjalistów i maturzystów. Skuteczne przygotowanie do egzaminu, atrakcyjna forma, multimedia, interaktywne zadania, wszystkie materiały zgodne z wymaganiami MEN i arkuszami CKE.
  • Muzykoteka szkolna - Muzykoteka Szkolna to ogólnodostępny internetowy serwis edukacyjny wydawany przez Filmotekę Narodową –   Instytut Audiowizualny, powstający na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego zadaniem jest  kształcenie świadomych odbiorców muzyki i aktywnych uczestników kultury oraz podniesienie poziomu powszechnej edukacji muzycznej w Polsce.
  • Darmowe wideolekcje: matematyka, fizyka, chemia
  • Szalone liczby - Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych. Oprócz tego na stronie znajdują się zagadki, ciekawostki, quizy oraz recenzje najlepszych gier planszowych.
  • Kultura Dostępna - Operatorem portalu jest Narodowe Centrum Kultury.
  • Federacja Bibliotek Cyfrowych - serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji o dostępnych on-line zbiorach polskich instytucji nauki i kultury.
  • Europeana - Europeana Collections zapewnia dostęp do ponad 50 milionów pozycji cyfrowych – książek, muzyki, dzieł sztuki i innych .

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników   Odnośnik do Nukat