logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Herb Województwa Dolnośląskiego        

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Egzamin maturalny-pomoce

8405a0a matura 20212022 biol 200

Biologia :zbiór zadań maturalnych /Jadwiga Filipska, Małgorzata Jagiełło.  Kraków : Wydawnictwo Szkolne Omega, 2020. --   567 stron : ilustracje ;24 cm.

Matura 2021/2022 Biologia Zbiór zadań maturalnych – opis wydawcy:
szczegółowe omówienie różnych typów zadań egzaminacyjnych z poszczególnych działów nowej podstawy programowej wraz z ich rozwiązaniami i schematem punktowania
przykładowe rozwiązania różnych typów zadań
analiza możliwych do popełnienia błędów
przydział punktów za zadanie
komentarz zawierający analizę wymagań i poleceń

 

pol pm Repetytorium maturzysty Biologia 25375 2Repetytorium maturzysty :biologia /autorzy: Maciej Mikołajczyk, Jolanta Zygmunt.  Kraków : Wydawnictwo GREG, [2020]. --   512 stron : ilustracje kolorowe ;24 cm.

Repetytorium Maturzysty biologia Wydawnictwa GREG to książka najlepiej spełniająca oczekiwania maturzystów - zawarto w niej całość materiału potrzebnego do przygotowania się do matury w jej aktualnej formule. Publikacja jest zgodna z obowiązującą podstawą programową (matura 2020 i 2021), uwzględnia też treści z klasy I, które dla wygody korzystania dodatkowo oznaczono graficznie paskiem na marginesie.
Co ważne, książka ta prezentuje wyłącznie ważne i potrzebne informacje, bez faktów ponadprogramowych, a przyswojenie zawartych w niej treści ułatwia przystępny, zrozumiały język. Wszędzie, gdzie było to możliwe, zastosowano przyspieszające naukę rozwiązania graficzne - tabelki, wykresy, wyliczenia, diagramy. Najważniejsze definicje wyróżniono wyraźnie widocznymi na stronie ramkami. Ważnym uzupełnieniem jest indeks pojęć, dzięki któremu poruszanie się po książce jest intuicyjnie proste.
Repetytorium Maturzysty biologia Wydawnictwa GREG jest doskonałą pomocą zarówno dla osób, które podjęły decyzję o wyborze biologii jako przedmiotu maturalnego, jak dla uczniów pierwszej klasy liceum, którzy chcą skutecznie przygotować się do klasówki lub odpowiedzi albo powtórzyć materiał.

 

chemia zbior zadan maturalnych edycja 2021 2022 pac wydawnictwo szkolne omega 17308Chemia :zbiór zadań maturalnych /Barbara Pac.  Kraków : Wydawnictwo Szkolne Omega, 2020. --   343 strony : ilustracje ;24 cm.

Prezentowany zbiór jest adresowany do uczniom, którzy chcą zdawać egzamin maturalny z chemii. Zawiera zadania pogrupowane tematycznie. Mają one ułatwić stopniowe powtarzanie wiadomości i umiejętności. Przed każdą grupą zadań umieszczono, związany z nimi tematycznie, wyciąg z wymagań szczegółowych podstawy programowej gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

 

 

 

 9788375175486Repetytorium maturzysty :chemia /autorzy: Iwona Król, Piotr Mazur ; wykorzystano materiały autorstwa: Sławomira Jaszczuka.  Kraków : Wydawnictwo Greg, [2020]. --   360 stron : ilustracje ;24 cm.

Zadania w repetytorium opatrzono szczegółowymi informacjami, jak je rozwiązać, wraz z tłumaczeniem rozwiązania krok po kroku. Również w zadaniach typu testowego pokazano prawidłowe odpowiedzi. Dzięki temu można prześledzić tok myślenia przy pracy, a także sprawdzić poprawność wykonywanych samodzielnie działań. Komentarze na marginesach wskazują szczególnie ważne kwestie i objaśniają trudniejsze czynności. Tam, gdzie jest to potrzebne, zadaniom towarzyszą czytelne i wyraźne rysunki.
Informacje teoretyczne przedstawiono przystępnym, zrozumiałym językiem, z dbałością o proste do zrozumienia ujęcie nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień. Pomocne są liczne dokładne rysunki, ilustrujące ważne zagadnienia. Najważniejsze pojęcia wyróżniono wyraźnie widocznymi na stronie ramkami. Ważnym uzupełnieniem jest indeks pojęć, dzięki któremu poruszanie się po książce jest intuicyjnie proste.

 

9788372677532Fizyka :zbiór zadań maturalnych /zbiór opracował Alfred Ortyl.  Kraków : Wydawnictwo Szkolne Omega, 2020. --   390 stron : ilustracje ;24 cm

.- zbiór przeznaczony dla uczniów przygotowujących się do pisemnego egzaminu dojrzałości
- 730 zadań ułożonych tematycznie według działów fizyki: Kinematyka; Dynamika; Bryła sztywna, ruch obrotowy; Energia i jej przemiany; Fizyka relatywistyczna; Sprężystość, drgania i fale mechaniczne; Materia i ciepło; Elektryczność i magnetyzm; Fale elektromagnetyczne, optyka; Fizyka kwantowa, budowa atomu; Fizyka jądrowa; Pole grawitacyjne i astronomia
- zadania w każdym dziale są różnorodne - rozpoczynając od testowych, poprzez proste zadania obliczeniowe, po trudniejsze; obejmują one cały zakres materiału fizyki, co sprawia, że doskonale sprawdzą się w czasie powtórek i przygotowania do matury.

 

jpgJęzyk angielski :matura : trening przed egzaminem /Katarzyna Łaziuk.  Warszawa : Wydawnictwo SBM, copyright © 2020. --   128 stron : ilustracje ;29 cm.

Niniejsza publikacja została opracowana z myślą o uczniach przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego jako pomoc w uzupełnieniu, powtórzeniu i utrwaleniu wiedzy oraz rozwijaniu kompetencji językowych.Publikacja zawiera 7 testów: 4 dla poziomu podstawowego i 3 dla poziomu rozszerzonego.
Struktura każdego testu została przygotowana na wzór egzaminu maturalnego z języka angielskiego – zarówno w zakresie sprawdzanej wiedzy i nabywanych umiejętności, jak również w zakresie typów zadań.
Wybrane zadania opatrzono komentarzem dotyczącym sposobu ich rozwiązywania. Na końcu książki znajduje się model odpowiedzi.

 

9788375175417 Repetytorium maturzysty :matematyka : poziom podstawowy, poziom rozszerzony /autorzy: Robert Całka, Ewa Gałęska.  Kraków : Wydawnictwo Greg, [2020]. --   379 stron : ilustracje ;24 cm.

Poradnik matematyczny "Zdasz na 100%" to książka, która zawiera najistotniejsze informacje dotyczące każdego działu istniejącego w matematyce. Materiał zawarty w podręczniku obejmuje zagadnienia z aktualnej podstawy programowej, z której korzystają tegoroczni maturzyści. Zgodność z obecną formułą matematyki w szkolnictwie jest ogromnym atutem, bowiem uczeń ma w ten sposób gwarancję najświeższych zadań, jakie mogą się pojawić na egzaminie.

 

  

9788363975326Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym? :najprostsza droga do osiągnięcia sukcesu w 10 dni, nie tylko dla humanistów! /Dariusz Kulma.  Mińsk Mazowiecki : Wydawnictwo - Elitmat, 2020. --   335, [1] strona : ilustracje kolorowe ;30 cm.

Publikacja, która pomoże przygotować się do matury z matematyki każdemu, a w szczególności urodzonemu humaniście. Unikatowe repetytorium "Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym? " poprowadzi Cię do sukcesu.

 

 

  

20190404134024 4188542101 zadań dla ambitnych maturzystów :zbiór zadań trudnych, ciekawych i nietypowych z matematyki na poziomie rozszerzonym /Dariusz Kulma.  Mińsk Mazowiecki : Elitmat, 2019. --   191 stron : ilustracje kolorowe ;24 cm

Jak zdać maturę z matematyki? Matura z matematyki jest coraz trudniejsza przygotuj się dobrze. Wskazówki do wszystkich zadań wraz z pełnymi rozwiązaniami "krok po kroku", zadania multidziałowe.

 

  

 

9L2H2MPQRRK2V9IU15VPAYY2GXJ5LXSVUPMZadania i problemy matematyczne :zbiór 270 oryginalnych zadań z rozwiązaniami i nie tylko : materiał dla uczniów szkół średnich /Mateusz Wróbel, Tomasz Szwed.  Warszawa : Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro, 2020. --   208 stron : ilustracje ;24 cm.

Książkę tę adresujemy przede wszystkim do uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym. Zbiór zawiera blisko 270 oryginalnych zadań i problemów matematycznych. Każde zadanie – problem posiada pełne rozwiązanie i stanowi wartościowy materiał do samokształcenia oraz poznania różnorodnych metod i narzędzi matematycznych. Książka ta z powodzeniem wzbogaci warsztat pracy każdego nauczyciela matematyki. Będzie także cennym materiałem dydaktycznym dla nauczycieli przygotowujących uczniów do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym. Zadania zawarte w zbiorze będą dobrym materiałem ćwiczeniowym na kółka matematyczne i inne zajęcia dodatkowe, mające na celu pogłębienie kompetencji matematycznych uczniów.

 

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram Bibliotekiyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników   Odnośnik do Nukat

 

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu