webowa

moodle logo

Młodzież i cyberprzestrzeń - wirtualizacja tożsamości

• Andrzejewska, Anna.   Dzieci i młodzież w sieci zagrożeń realnych i wirtualnych :   aspekty teoretyczne i empiryczne /    Warszawa :   Difin,   2014.

Najnowsze media cyfrowe i interaktywne technologie informacyjno-komunikacyjne, tworzące cyberprzestrzeń oraz świat wirtualny stwarzają wiele możliwości, ale także zagrożeń dla najmłodszego pokolenia. Mają one charakter dynamiczny i powszechny, a ich wymiar jest globalny. Dzieci i młodzież są najbardziej narażone na niebezpieczeństwa występujące w cyberprzestrzeni. Z tego też powodu istotne znaczenie ma poznanie przyczyn rozwoju tych zagrożeń, obecnego stanu oraz skutków w aspekcie wychowawczym.

GooglePlusinstagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/