webowa

moodle logo

W sieci zagrożeń

Hoffmann, Beata (1964- ).    Narkotyki w kulturze młodzieżowej /    Kraków :   Oficyna Wydawnicza "Impuls",   2014.
Książka nie ocenia, jedynie bada i przedstawia (książkę wypełniają po części fragmenty autentycznych wywiadów; część respondentów zmarła na długo przed ukazaniem się książki) Czytelnikowi swe obserwacje. Opowieść, być może całkiem bezwiednie, okazała się być fascynującą, jak każda historia z szaleństwem w tle.

Wesołowska, Anna Maria.    Bezpieczeństwo młodzieży :   poradnik prawny /    Warszawa :   Poltext,   2014.
Publikacja przybliża młodzieży, rodzicom i nauczycielom problematykę przestępstw najczęściej popełnianych przez młodocianych. Autorka wybrała czyny, które najbardziej bulwersują i wzmagają poczucie zagrożenia. W stu felietonach przedstawiła przypadki z życia wzięte, sytuacje w których nastolatki popełniają przestępstwa lub czyny niedozwolone.

Współcześni ludzie wobec wyzwań i zagrożeń XXI wieku /pod red. nauk. Hanny Liberskiej, Alicji Maliny, Doroty Suwalskiej-Barancewicz. --  Warszawa : Difin, 2014.
Książka poświęcona jest problematyce funkcjonowania współczesnych ludzi w XXI wieku. Zawiera najnowsze naukowe wyjaśnienia sposobów funkcjonowania ludzi w kontekście wyzwań i zagrożeń, z jakimi zmagają się na co dzień.

Zagrożone człowieczeństwo.T. 1,Zagrożenia w obszarze rodziny, dzieciństwa i okresu dorastania /pod red. nauk. Katarzyny Białobrzeskiej i Cezarego Kurkowskiego. --  Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2012.
Tom poświęcony m.in. zagadnieniom związanym z analizą zagrożeń w kontekście środowiska wychowawczego, jakim jest rodzina. Zaprezentowano różne stanowiska dotyczące przemian struktury współczesnej rodziny.

Zagrożone człowieczeństwo.T. 2,Obszary zagrożeń człowieka w realiach współczesności /pod red. nauk. Ewy Kantowicz i Grażyny Orzechowskiej. --  Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2012.
Współczesność i zachodzące przemiany w różnych obszarach społecznego życia stanowią niewątpliwie wyzwanie szczególnie dla pedagogów i pracowników socjalnych, bowiem zarówno dzieci i młodzież, jak i ludzie dorośli oraz starsi odczuwają negatywne skutki tych zmian, oczekując różnych form pomocy i wsparcia w definiowaniu wartości, a także w rozwoju i zmaganiu się z codziennością.

GooglePlusinstagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/