logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

matzoo

MATEMATYCZNE ZOO – MATZOO.PL matematyczny portal edukacyjny skierowanym do dzieci w wieku od 6 do 14 lat, prezentujący szereg zadań do rozwiązywania online w  atmosferze nauki przez zabawę. Zastosowany w portalu system losowego generowania zadań do rozwiązania i automatycznej odpowiedzi zwrotnej do użytkownika w efektywny sposób skraca czas potrzebny do opanowania zagadnienia. Takie rozwiązanie jest idealne do powtórek przed sprawdzianami, samodzielnego nadrabiania zaległości, jak również wykorzystania podczas szkolnych zajęć. Ponad 300 tematów zawiera najważniejsze zagadnienia podstawy programowej z matematyki dla szkoły podstawowej.

 

 dyktandaonline

dyktanda.online nowoczesna, stworzona przez wielu specjalistów aplikacja do ćwiczenia rozwiązywania dyktand. W aplikacji dzieci mogą spotkać dyktanda z wielu reguł – rz/ż, ch/h, ó/u, „nie” z innymi częściami mowy, mała/wielka litera. Dyktanda są dostosowane do odpowiedniego wieku dziecka – są one pogrupowane według klas. Baza dyktand jest ciągle rozbudowywana.

 

 pisupisu

PISUPISU.PL serwis prezentujący bazy wiedzy oraz polecający gry edukacyjne dla dzieci. Materiały dostosowane są do wieku i pogrupowane według klas (od przedszkola do kl. 8). Znajdziecie tam zadania online wspierające naukę pisania na klawiaturze, zabawy słowne, bajki i ćwiczenia z ortografii.

 

educarium logo 

Educarium portal edukacyjny dedykowany w szczególności nauczycielom i rodzicom, gdzie można znaleźć wiele użytecznych i ciekawych informacji ze świata dydaktyki, które z pewnością będą pomocne podczas pracy z dziećmi w szkole i w domu. W sekcji z artykułami regularnie zamieszczane są nowe publikacje związane z takimi zagadnieniami jak: nauczanie otwarte, indywidualizacja nauczania, psychologia rozwoju dziecka czy specjalne potrzeby edukacyjne. Najbardziej efektywnym i skutecznym sposobem przyswajania wiedzy jest nauka poprzez zabawę, w związku z tym w kategorii inspiracje przygotowano zbiór pomysłowych zabaw z różnych dziedzin nauki.
Sprawdź także i wybierz odpowiednie scenariusze zajęć oraz karty pracy.

 

 learningapps

LearningApps.org platforma oferująca interaktywne gry i zadania wspomagające proces uczenia się i nauczania oraz dająca możliwość ich samodzielnego tworzenia.
Przykładowe propozycje dotyczące:
Matematyki
Ćwiczymy mnożenie
Umiem mnożyć
Tabliczka mnożenia

Języka polskiego
Pisownia wyrazów z ą,ę
Zdania i równoważniki zdań
Rodzaje rzeczownika

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników   Odnośnik do Nukat