Logo Academica

nadwaga i otylosc u dziecipd626943

Nadwaga i otyłość u dzieci /Agnieszka Ziober.- 143, [1] s. : il. kolor. ;25 cm.

W książce zawarto najważniejsze informacje dotyczące otyłości: czym jest, jak z nią walczyć, a także do kogo się zgłosić o pomoc, a także praktyczne porady, liczne przepisy kulinarne oraz przykładowe tygodniowe zestawy żywieniowe. Nie zabrakło również informacji o aktywności fizycznej dziecka, w tym przykładowych zestawów ćwiczeń. Skupiono się na dwóch grupach wiekowych: dzieciach w wieku 4-7 oraz 7-9 lat.

Nadwaga i otyłość interwencje

Nadwaga i otyłość :interwencje psychologiczne / Aleksandra Łuszczyńska .- 312 s. : il. ;21 cm. (Terapia ). - Bibliogr. s. 271-298. Indeksy.

Książka przedstawia podstawowe zagadnienia dotyczące nadwagi i otyłości,
krytycznie analizuje koncepcje teoretyczne stosowane jako podstawy interwencji psychologicznych służących leczeniu i prewencji otyłości,przybliża standardy przeprowadzania eksperymentów, służących testowaniu wpływu określonych czynników na ludzkie zdrowie, zawiera opisy interwencji psychologicznych oraz ocenę ich efektywności.

Montignac

Metoda Montignac dla dzieci :zapobieganie i leczenie otyłości dziecięcej /Michel Montignac ; [tł. z jęz. fr. Anna Supronowicz].-  Wyd. 2 popr.-  Warszawa : Artvitae, 2010 .-  251, [1] s. : il. ;21 cm.

Autor tłumaczy, w jaki sposób kształtują się predyspozycje do tycia jeszcze w życiu płodowym. Według udowodnionej naukowo koncepcji Michela Montignaca prawdziwą przyczyną otyłości jest nieodpowiedni dobór produktów spożywczych oraz zła jakość żywności przetworzonej przemysłowo. Lektura tej książki pozwoli rodzicom zrozumieć, jak ważny jest dobór produktów w diecie ich dzieci, i uwierzyć, że otyłość jest procesem odwracalnym, niezależnie od wieku i płci.

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/