webowa

moodle logo

Jak ugryźć ADHD

Jak ugryźć ADHD : przepisy, porady, wskazówki : kompletny przewodnik po dietach bezmlecznych i bezglutenowych : ponad 100 przepisów / Pamela Compart, Dana Laake ; [tłumaczenie Justyna Rudnik]. Warszawa : Grupa Wydawnicza Foksal, cop. 2015.

Odpowiednia dieta to jedna z metod leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Może wspierać terapię psychologiczną czy farmakologiczną dziecka. U dzieci z ADHD, podobnie jak u dzieci autystycznych, często występują alergie pokarmowe. Korzystne okazuje się zastosowanie diety bezmlecznej, bezglutenowej i bezcukrowej. Dobrze dobrana dieta w leczeniu ADHD, a także autyzmu, ma kluczowe znaczenie. Ta książka powstała z myślą o dzieciach cierpiących na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) i spektrum autystyczne (ASD), ale może okazać się pomocna również w przypadku dzieci z różnorodnymi problemami rozwojowymi.

Otyłość

Otyłość u dzieci i młodzieży /red. nauk. Ewa Małecka-Tendera, Piotr Socha. - Wyd. 1, dodr. 2. Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2014. -119 s. : il. ; 21 cm.

Z roku na rok kłopoty z utrzymaniem właściwej masy ciała ma coraz więcej dzieci. Otyłość jest stanem przyczyniającym się do rozwoju wielu problemów zdrowotnych. W związku z otyłością pojawiają się również nieprawidłowości przeciążeniowe w układzie kostno-stawowym, zaburzenia gospodarki lipidowej, które stanowią czynniki ryzyka miażdżycy naczyń krwionośnych, upośledzona tolerancja glukozy, która może prowadzić do cukrzycy typu drugiego czy ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego. W poradniku omówiono wszelkie zagrożenia zdrowotne których przyczyną jest otyłość. Autorzy przedstawiają cenne wskazówki dla rodziców zmagających się z nadwagą i otyłością swoich dzieci. Podkreślają również, że eliminacja nadwagi dziecka jest koniecznym warunkiem jego harmonijnego rozwoju fizycznego i psychicznego.

kontrola wagi u dzieci

Kontrola wagi u dzieci /Hilde Kolbe, Helmut Weyhreter ; [przekł. Marcin Dąbrówka]. - Warszawa : Oficyna Wydawnicza "ABA", 2007. -133, [1] s. ; 21 cm.

Nadwaga i otyłość zaliczają się do najbardziej znaczących chorób uwarunkowanych odżywianiem i to u coraz większej liczby dzieci i młodzieży. Następstwa u dzieci dotkniętych tych problemem mogą być poważne: bardzo często rozwijają one zaburzony obraz własnej osoby, zagrażają ich integracji w grupie społecznej i wywołują liczne choroby, takie jak zaburzenia przemiany cukru, włącznie z cukrzycą, nadciśnienie, zaburzenia przemiany materii i choroby stawów. Wina, jeśli chodzi o nadwagę wielu dzieci, nie leży w pierwszej kolejność po stronie rodzin, lecz po stronie naszych warunków życiowych, w szczególności braku ruchu i zbyt tłustego odżywiania.

każde_dziecko_może_jeść_właśćiwie

Każde dziecko może jeść właściwie : co robić, by jedzenie nie było powodem kłótni dzieci z rodzicami / Annette Kast-Zahn, Hartmut Morgenroth ; przeł. Katarzyna Kledzik-Balicka. -Poznań : Media Rodzina, cop. 2003. -  143, [1] s. : il. ; 21 cm.

Książka adresowana do rodziców, którzy chcieliby uniknąć niepotrzebnych zmartwień i już od pierwszych dni po narodzinach dziecka właściwie rozwiązywać problem jedzenia, to znaczy bez wywierania nacisku na dziecko i bez osobistego stresu. Annette Kast-Zahn jest z wykształcenia psychologiem i terapeutą, prowadzi prywatną poradnię dla rodziców i dzieci. Dr med.. Hartmut Morgenroth od 1982prowadzi własną praktykę pediatryczną.

GooglePlusinstagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/