logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Herb Województwa Dolnośląskiego        

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

               logo: IBUK libra

 

                logo: Fronter

 

                logo: Academica

 

Wady postawy i stóp u dzieci : jak korygować, jak zapobiegać / Maria Borkowska, Izabela Gelleta.- Wyd. 2 uaktualnione.- Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2015.- 111 s. : il. ; 21 cm.

Poradnik zawiera informacje o budowie i funkcjonowaniu narządu ruchu w warunkch prawidłowych oraz w najczęstszych schorzeniach, a także zestawy ćwiczeń dla dzieci z wadami postawy i obniżonym napięciem mięśni, z bocznym skrzywieniem kręgosłupa, z młodzieńczą kifozą, z płaskostopiem, koślawością kolan, szpotawością oraz ćwiczenia relaksacyjne. Książka przydatna zarówno w rehabilitacji, jak i w profilaktyce.

 

7 sposobów wychowania dzieci / Felicitas Römer ; przeł. Monika Sochacka.- Kraków : Wydawnictwo WAM, cop. 2014.- 199, [2] s. ; 21 cm.

Autorka rzeczowo i z poczuciem humoru pisze o tym, jakimi rodzicami jesteśmy. Wymienia siedem stylów wychowania, w tym rodzica-szefa, mądrali, czy Bullerbyn, wraz z ich zaletami i wadami. Swoimi przemyśleniami pragnie zainspirować do samodzielnego myślenia oraz udoskonala.

 

 

 

Dlaczego dzieci kłamią :jak rodzice mogą wspierać prawdomówność swoich dzieci / Paul Ekman oraz Mary Ann Mason Ekman i Tom Ekman ; tł. Małgorzata Guzowska ; red. nauk. Szymon Emilia Draheim.- Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2014.- 240 s. : il. ; 21 cm.

Ksiązka przeznaczona dla osób, które chcą sie dowiedzieć: z jakich powodów dzieci decydują się skłamać? kiedy dzieci zaczynają rozumieć ideę kłamstwa? czy przemilczenie prawdy jest dla nich równoważne z kłamstwem? jak traktują kłamstwo wypowiedziane w obronie siebie lub innej osoby? dlaczego jedne dzieci kłamią więcej, a inne mniej? czy dzieci, które kłamią, są bardziej, czy mniej inteligentne od prawdomównych? dlaczego kłamią nastolatki i jak rodzice mogą ich zachęcać do prawdomówności?

 

Grzeczne dziecko : jak ustalać zdrowe granice i wspierać samodzielność / Thomas B. Brazelton, Joshua D. Sparrow ; przekł. Agnieszka Cioch.- Wyd. 1 w jęz. pol.- Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2014.- 179, [1] s. : il. ; 21 cm.

Dzięki lekturze rodzice: poznają niezawodne sposoby radzenia sobie z najczęstszymi problemami, między innymi wymuszaniem, marudzeniem, kłamaniem, przejawami agresji; nauczą się dobierać metody dyscyplinujące do temperamentu dziecka; dowiedzą się, jak sprawnie pokonać drogę od dyscypliny do samodyscypliny; otrzymają wiele praktycznych i sprawdzonych wskazówek, jak wspierać samodzielność dziecka oraz pomóc mu w budowaniu poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwości.

 

Rywalizacja rodzeństwa : zakończ kłótnie i ciesz się spokojem w domu / Thomas B. Brazelton, Joshua D. Sparrow ; przekł. Agnieszka Cioch.- Wyd. 1 w jęz. pol.- Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2014.- 183, [1] s. : il. ; 21 cm.- Bibliogr. s. 183-[184].

Autorzy wyjaśniają, jak nauczyć dzieci porozumiewania się w jasny i zrozumiały sposób oraz jak dostrzec w konfliktach szansę do nauki i ją właściwie wykorzystać. Rywalizacja jest najlepszą okazją do tego, żeby dzieci poznały się nawzajem i nauczyły zgodnie żyć. Jest naturalnym elementem codziennego życia. Muszą jednak wiedzieć, jakie zachowania są dopuszczalne, a jakie nie. Metody zaproponowane w poradniku pomogą: zakończyć kłótnie między dziećmi oraz nauczyć je zdrowej i motywującej rywalizacji.

 

Stres dziecka czyli Jak pomóc w trudnych sytuacjach / Dorota Kalinowska.- Warszawa : Świat Książki, 2014.- 181, [1] s. ; 19 cm.

Z poradnika rodzice dowiedzą się: jak rozpoznać stres u dziecka i z czego on wynika, jakie są najczęstsze sytuacje stresowe oraz strategie rozładowywania napięcia emocjonalnego, z których dzieci korzystają.

 

 

 

 

Trudne emocje u dzieci : jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole / Ross W. Greene ; przeł. Michał Konewka.- Warszawa : Samo Sedno, 2014.- 216 s. : il. ; 21 cm.- Bibliogr. s. 215-216.

Poradnik zawiera przydatny w pracy z dzieckiem formularz analizy trudności i nierozwiązanych problemów oraz konkretny plan działania wraz ze wskazówkami, kładzie nacisk na faktyczne przyczyny niepożądanych zachowań u dziecka, a nie skupia się tylko na objawach, pokazuje na przykładach wybranych rodzin, jak zastosować metodę działania w praktyce, uczy, jak przewidywać wybuchy agresji i skutecznie im przeciwdziałać.

 

 

Wychowanie : najtrudniejsza ze sztuk pięknych / Elżbieta Chlebowska.- Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2014.- 216 s. ; 21 cm.

Autorka pokazuje, jak rozmawiać z dzieckiem (także nastoletnim!), by nie przypominało to rzucania grochem o ścianę ani gry w ping-ponga. Uczy wyznaczania rozsądnych granic bez deptania godności małego człowieka. Podpowiada, w którym momencie warto dać dziecku prawo do samodzielnego podejmowania decyzji i ponoszenia konsekwencji tych wyborów. Zwraca uwagę na znaczenie wspólnych zainteresowań, omawia kwestie planów na przyszłość, a wszystko to z życzliwością, humorem i taktem.

 

 

Z dzieckiem w świat wartości / Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska.- Warszawa : Świat Książki, 2014.- 223, [1] s. ; 21 cm.- Bibliogr. s. [221]-223.

Poradnik dla rodziców, którzy chcą nauczyć dziecko wartości takich, jak: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, samodyscyplina, pokojowość, sprawiedliwość, szczęście, optymizm, humor, przyjaźń, miłość, solidarność, piękno i mądrość..

 

 

 

Co robić, gdy dzieci się nudzą? / Ewa Rozkrut.- Warszawa : Warszawska Firma Wydawnicza, 2013.- 92 s. ; 19 cm.

Poradnik zawiera ponad sto pomysłów z różnych dziedzin: od plastyki po teatr, od sportu po zabawy tematyczne. Są łatwe do zrealizowania. Nie są kosztowne, ale wymagają zaangażowania się.

 

 

 

Co wolno dziecku? : rozsądne ustalanie granic / Martin Herbert ; przekł. Ewa Jusewicz-Kalter.- Wyd. 3 w jęz. pol.- Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2013.- 69, [3] s. : il. ; 21 cm.- Bibliogr. s. [71].

Poradnik dla rodziców mających problemy z posłuszeństwem dzieci. Zawiera wiele rad pomagających w ich wychowywaniu. Uczy, jak ustanawiać jasne granice w relacjach z dziećmi, asertywnie wskazywać im właściwe postępowanie oraz uczy odpowiedzialności. Omawia sposoby dyscyplinowania dziecka i konsekwencje stosowania określonych metod wychowawczych.

 

 

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram Bibliotekiyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

Współpracujemy:           

 

 

                                              logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   logo: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu