Logo biblioteki w Wałbrzychu

Baner Jednostki Oświatowej Samoreządu Województwa Dolnosląskiego

 facebook50 3 BIP6

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

  • Zdlęcie biblioteki

  • Zdjęcie biblioteki w budynku

  • Zdjęcie w budynku

UWAGA CZYTELNICY - zmiana godzin

Uprzejmie informujemy, że od dnia 01.04.2021 (czwartek) do dnia 30.04.2021 (piątek) wałbrzyska Filia DBP zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 11.30-15.00.

Komunikat epidemiczny

koronawirusWałbrzyska Filia DBP zaprasza w kwietniu od poniedziałku do piątku w godz. 11.30-15.00. Wejście do placówki jest możliwe po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu przybycia (data, godzina). Zbiory do wypożyczenia prosimy zamawiać drogą elektroniczną wykorzystując własne urządzenia. Od osoby wchodzącej do budynku wymaga się, aby usta i nos były zasłonięte, konieczna jest dezynfekcja rąk. Należy wypełnić ankietę oceny ryzyka zakażenia SARS-COV-2. Zaleca się, aby każdy posiadał własne przybory piśmiennicze. Niezwłocznie po załatwieniu sprawy w bibliotece użytkownik zobowiązany jest do opuszczenia budynku. Obsługa prowadzona jest w reżimie sanitarnym.

Wałbrzyskie legendy

LEGENDY O WAŁBRZYCHU -prace konkursowe uczniówZapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia ciekawych prac plastycznych, które zostały wykonane przez uczniów z klas IV PSP nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu. Ilustracje do wybranych legend o Wałbrzychu przygotowane zostały w ramach wieloletniej współpracy tej szkoły podstawowej z wałbrzyską Filią DBP.  Zobacz

 

 

Kwietniowe szkolenia

 Sposób na lekturę- kwietniowe szkolenia dla nauczycieli

Zapraszamy w kwietniu na cykl spotkań poświęconych pracy z lekturą. Propozycje dla zainteresowanych nauczycieli to m.in.: seminarium,  szkolenia i webinary.                  

Zobacz kwietniowy harmonogram

 

Kulturalny Dolny Śląsk

Kulturalny Dolny Śląsk Wałbrzych - zaproszenie dla nauczycieliDolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu wraz z Wydziałem Kultury w Departamencie Marszałka Województwa Dolnośląskiego realizują regionalny projekt z obszaru edukacji kulturalnej pt. Kulturalny Dolny Śląsk. Skierowany jest on do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej dolnośląskich szkół.  Realizowany będzie w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu.

Tematem przewodnim spotkań będzie teatr animacyjny.

Szczegóły wkrótce.

 

Ibuk Libra poleca

Nasze miejsce w kosmosie  - ibuk libra książka kwietniaW kwietniu Ibuk Libra poleca książkę francuskiej astrofizyk, która specjalizuje się w kosmografii zatytułowaną "Nasze miejsce w kosmosie."

Książka dostępna online dla Czytelników DBP do 30.04.2021.

Zobacz więcej

 

 

Biblioteka cyfrowa dla uczniów i nauczycieli

biblioteka cyfrowa dla uczniów i nauczycieliAudiobuki lektur, publikacje oraz artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online do wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z przygotowaniem kolekcji tematycznych, do których dostęp jest darmowy dla uczniów i nauczycieli. Zobacz więcej.


© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu