Logo biblioteki w Wałbrzychu

Baner Jednostki Oświatowej Samoreządu Województwa Dolnosląskiego

 facebook50 3 BIP6

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

  • Zdlęcie biblioteki

  • Zdjęcie biblioteki w budynku

  • Zdjęcie w budynku

Kierunki realizacji polityki oświatowej

 Dnia 09.07.2021 zostały opublikowane na stronie MEN podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. Zobacz

Nowości w bibliotece

POLECAMY NOWOŚCIZapraszamy Czytelników do zapoznania się z przygotowanym wykazem nowości. Przypominamy, że nasz katalog jest dostępny online i można zamawiać książki.

Więcej

 

Osoby niepełnosprawne w bibliotece

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE W BIBLIOTECEBiblioteki jako podmioty publiczne są zobowiązane do zapewnienia osobom ze szczególnymi potrzebami dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej. Chcąc ułatwić bibliotekarzom wzbogacenie wiedzy na temat uwzględniania potrzeb użytkowników z niepełnosprawnościami w planowanej i prowadzonej działalności, a także usuwanie barier  nauczyciele bibliotekarze z DBP Filia w Świdnicy opracowali kolekcję dokumentów dostępnych w sieci. Zawiera ona artykuły, książki, adresy stron internetowych projektów i fundacji oraz wideoporadniki. Więcej

 

 

Projekt Kulturalny Dolny Śląsk - zmiana terminu

KDS Wałbrzych - zmianaDolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu wraz z Wydziałem Kultury w Departamencie Marszałka Województwa Dolnośląskiego realizują regionalny projekt z obszaru edukacji kulturalnej pt. Kulturalny Dolny Śląsk,  skierowany do nauczycieli  dolnośląskich szkół. Początkowo projekt miał być realizowany w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu w tym roku szkolnym. Obecnie organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu realizacji warsztatów na rok szkolny 2021/2022 dla grup nauczycieli z Wałbrzycha, którzy zgłosili chęć udziału.

 

Rok 2021 rokiem Stanisława Lema

Stanisław Lem wykazZapraszamy naszych Czytelników do zapoznania się z przygotowanym wykazem tematycznym utworów dostępnych w wałbrzyskiej Filii DBP. Wykaz ten został przygotowany  w związku z wybraniem Stanisława Lema na patrona roku 2021. 

Zobacz więcej

 

Wojewódzki Program Nestor

plakat reklamujacy Wojewódzki Program NestorZapraszamy

do zapoznania się z działaniami biblioteki w ramach Wojewódzkiego Programu Nestor. Na pierwsze spotkania zapraszamy we wrześniu. 

Zobacz więcej

 

 

Dlaczego? Po co? Jak?

 

plakat - najtrudniejsze pytania zadawane przez dzieciZapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nauczycieli bibliotekarzy z DBP materiałami  związanymi  tematycznie z zaskakującymi pytaniami, jakie mogą zadawać najmłodsi.

 Można tutaj znaleźć próbę odpowiedzi m.in. na jedno z bardzo trudnych dla dorosłych pytań, które zaczyna się niezmiennie: a dlaczego?

Warto skorzystać!

Zobacz. Dlaczego? Po co? Jak?