logo Wroclaw6

Dolny Śląsk logotyp kolor jpg zip        

                Wiki logoLink

 

                webowa

 

               ibuk baner3

 

                moodle logo

 

                fronter

 

Marzec z TIKiem

 

W ramach realizacji kierunków rozwoju polityki oświatowej - Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci oraz z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji (20 marca) zapraszamy na marcowe warsztaty z TIKiem.

Wszystkie warsztaty są nieodpłatne. Czas trwania - 13.00-15.00. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy online - TUTAJ

- 7.03.2019 - Genialne pomysły w Genial.ly 
Podczas warsztatu uczestnicy poznają program do tworzenia multimedialnych materiałów edukacyjnych. Wystarczy przygotować jeden slajd z odnośnikami do stron, gier czy aplikacji. Można stworzyć tutorial, prezentację - a w nich dodawać zdjęcia, filmy, gry. I tylko jeden kod QR poprowadzi dzieci do tych zasobów.  

- 13.03.2019 - Apki w klasie
Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać smartfon i tablet jako narzędzia dydaktyczne. Poznają także aplikacje mobilne, które pomogą zaktywizować uczniów oraz uatrakcyjnić lekcje np. do tworzenia plakatów, interaktywnych pocztówek, chmur wyrazowych czy do zabawy w quizy.

- 20.03.2019 - Programowanie jest łatwe – uczymy najmłodszych kodowania i logicznego myślenia
Podczas warsztatu uczestnicy zapoznają się z zasadami nauczania programowania jako rozwiązywania problemów na bazie logicznego i algorytmicznego myślenia. Następnie wybiorą środki dydaktyczne i poznają dostępne aplikacje cyfrowe, ponadto wykorzystają gotowe oraz przygotują własne pomysły i materiały dydaktyczne dostosowane do wieku ucznia.

- 26.03.2019 - Rozszerz rzeczywistość
Podczas warsztatu uczestnicy poznają możliwości rozszerzonej rzeczywistości w edukacji, wykorzystają praktycznie wybrane darmowe aplikacje z Technologią AR dostępne na urządzenia mobilne, które wspomagają zdobywanie wiedzy o otaczającym nas świecie już u dzieci na poziomie szkoły podstawowej.

 

Formularz zgłoszeniowy online - TUTAJ

 

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/

Współpracujemy:           

 

 

                                              SBP         Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich     dbc    Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego    DTR    CEKDiM    eMKa