logo: Fronter

Festiwal Aktywnych Książek - warsztaty dla uczniów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki zapraszamy uczniów na kwietniowe warsztaty pod wspólnym tytułem Festiwal Aktywnych Książek.

Uczniów klas 1-4 zapraszamy na warsztat:

Stwórz swojego e-booka. Podczas zajęć przy komputerach uczniowie opracują swoją książeczkę elektroniczną - będą autorami teksu i twórcami szaty graficznej. Mogą stworzyć dowolną opowieść: świąteczną bajkę, wakacyjną przygodę, podróż w nieznane itd.
- 1 kwietnia - godz. 12.00-13.30- termin zarezerwowany
- 3 kwietnia - godz. 12.00-13.30 - termin zarezerwowany
- 5 kwietnia - godz. 12.00-13.30- - termin zarezerwowany
Zgłoszenia prosimy kierować pod nr telefonu 71 377 28 26 lub adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczniów klas 5-7 zapraszamy na warsztaty:

1. Zagraj w kości i stwórz opowieść. Podczas zajęć uczniowie pracując w małych zespołach stworzą własną opowieść - tekst i ilustracje, tyle tylko, że inspiracją będzie dziewięć piktograficznych kości rzuconych na początku zajęć... a wcześniej porozmawiamy o roli ilustracji.
- 1 kwietnia - godz. 12.00-13.30 - termin zarezerwowany
- 9 kwietnia - godz. 10.00-11.30 - termin zarezerwowany
Zgłoszenia prosimy kierować pod nr telefonu 71 377 28 19 lub adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Legalnie w sieci - "na legalu znajdź kota". Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się jak korzystać z utworów na licencjach Creative Commons oraz wykonają swoją własną, niepowtarzalną okładkę do książki, przy komputerach, wykorzystując znalezione przez siebie grafiki na licencjach CC.

- 2 kwietnia - godz. 11.00-12.30 - termin zarezerwowany
- 5 kwietnia - godz. 10.00-11.30 - termin zarezerwowany

Spotkanie autorskie - 2.04.2019  11.30 - Baśniowy Wrocław, Włodzimierz Ranoszek - więcej informacji TUTAJ

Obowiązują zapisy - zgłoszenia prosimy kierować pod nr telefonu 71 377 28 26 lub adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   logo: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA