logo Wroclaw6

Dolny Śląsk logotyp kolor jpg zip        

                Wiki logoLink

 

                logo WEBowa

 

               ibuk baner3

 

                fronter

 

                Logo Academica

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Niezwyczajni ludzie

 

Autyzm nie definiuje. Autyzm nie stygmatyzuje. Autyzm nie musi upośledzać. To my naznaczany, etykietujemy i wartościujemy…Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zapraszamy do zapoznania się z niezwykłą książką autorstwa Barry M. Prizanta i Toma Fields-Meyer‘a pt. „Niezwyczajni ludzie: nowe spojrzenie na autyzm".

Publikacja jest obowiązkową lekturą dla rodziców, nauczycieli, terapeutów i opiekunów osób z autyzmem. Umożliwia spojrzenie na świat ludzi ze spektrum autyzmu od wewnątrz, zapewnia współczującą, głęboką perspektywę, która dodaje nadziei i podnosi na duchu specjalistów i członków rodziny, ukazując autyzm nie jako straszliwą niepełnosprawność, lecz jako niezwykły wymiar człowieczeństwa. Na książkę składają się inspirujące historie będące rezultatem 40-letniego doświadczenia dr. Prizanta, zdobytego podczas pracy na uniwersytetach, w szkołach, szpitalach oraz świadczenia usług w ramach prywatnej praktyki.

 

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/

Współpracujemy:           

 

 

                                              SBP         Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich     dbc    Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego    DTR    CEKDiM    eMKa