Logo Academica

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Niezwyczajni ludzie

Autyzm nie definiuje. Autyzm nie stygmatyzuje. Autyzm nie musi upośledzać. To my naznaczany, etykietujemy i wartościujemy…Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zapraszamy do zapoznania się z niezwykłą książką autorstwa Barry M. Prizanta i Toma Fields-Meyer‘a pt. „Niezwyczajni ludzie: nowe spojrzenie na autyzm".

Publikacja jest obowiązkową lekturą dla rodziców, nauczycieli, terapeutów i opiekunów osób z autyzmem. Umożliwia spojrzenie na świat ludzi ze spektrum autyzmu od wewnątrz, zapewnia współczującą, głęboką perspektywę, która dodaje nadziei i podnosi na duchu specjalistów i członków rodziny, ukazując autyzm nie jako straszliwą niepełnosprawność, lecz jako niezwykły wymiar człowieczeństwa. Na książkę składają się inspirujące historie będące rezultatem 40-letniego doświadczenia dr. Prizanta, zdobytego podczas pracy na uniwersytetach, w szkołach, szpitalach oraz świadczenia usług w ramach prywatnej praktyki.

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/