Zasady pracy w bibliotece

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do Biblioteki.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić naszym użytkownikom bezpieczne korzystanie z wypożyczalni:

11 maja

Od 1 września 2020 r. Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty  w godz. 10-16.

W czasie zamknięcia placówki kupiliśmy wiele nowych książek. W dalszym ciągu nie obowiązują limity na liczbę udostępnianych pozycji. Godziny otwarcia dostosowaliśmy do Państwa potrzeb.

Cyfrową wersję artykułów można zamówić: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zasady korzystania z DBP w czasie pandemii:

plakat otwarcie wypożyczalni

Wcześniejsze komunikaty

Szanowni Państwo,

W związku z ustalonym na 4 maja 2020 r. wejściem w życie kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 informujemy, że 4 maja nie otwieramy jeszcze Biblioteki. Obecnie trwają prace przygotowawcze do bezpiecznego udostępniania zbiorów. Biblioteka zostanie otwarta dla czytelników po zakończeniu tych prac i po uzgodnieniu z organem prowadzącym, tj. Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego orazi konsultacji z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Termin otwarcia oraz szczegółowe informacje dotyczące działalności DBP we Wrocławiu przekażemy w osobnym komunikacie.

Do odwołania obowiązują następujące zasady:

1. Wstrzymane są wypożyczenia oraz zwroty materiałów bibliotecznych.

2. Odwołane zostają wszystkie wydarzenia z udziałem publiczności

3. Nie nalicza się opłat za przetrzymanie wypożyczonych materiałów w czasie zamknięcia Biblioteki.

4. Wszystkie dokumenty, których termin zwrotu przypadał na czas zamknięcie Biblioteki zostają automatycznie prolongowane aż do czasu jej ponownego otwarcia dla czytelników.

4. O terminie ponownego otwarcia Biblioteki i nowych terminach wydarzeń będziemy informować na bieżąco w naszych serwisach internetowych.

Od dnia 11 maja 2020 r. Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12-18, w soboty  w godz. 10-16.

Wakacyjny czas pracy:

26.06-31.07.2020
   - poniedziałek, wtorek, środa - 10.00-15.00
   - czwartek, piątek - 12.00-18.00
   - sobota - nieczynne

1-22.08.2020 - biblioteka nieczynna

24-31.08.2020
   - poniedziałek, wtorek, środa - 10.00-15.00
   - czwartek, piątek - 12.00-18.00
   - sobota - nieczynne

Adres do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników   Odnośnik do Nukat