Nauka online - gotowe zasoby, propozycje narzędzi, pomysły na zdalne nauczanie, doskonalenie, kultura online

Jak pracować zdalnie z uczniami? Skąd czerpać pomysły i wskazówki? Ponizej prezentujemy Państwu materaiły opracowane przez DBP we Wrocławiu oraz propozycje wielu instytucji działających na rzecz całego środowiska oświatowego.

#zostanwdomu  #NieZostawiamCzytelnika

Materiały opracowane przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną

Materiały proponowane przez inne instytucje

• Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych - oferta dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
  • Lekcje z internetu - rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje
    Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

• Pełny tekst pisma Departamentu Informacji i Promocji MEN - Lekcje z internetu (kliknij)

• Ministerstwo Cyfryzacji wspiera nauczycieli w prowadzeniu zajęć online. Propozycje (przeczytaj cały artykuł - kliknij) poniżej:
    Serwis Zdalne lekcje (kliknij) - materiały do nauki przez internet - zgodnie z podstawą programową

•  Technologia wspierająca pracę w grupie - strona interentowa Technologia przeciwko koronawirusowi (kliknij)

• Jest bardzo prawdopodobne, że 1/5 z nas będzie musiała pracować z domu w bardzo bliskiej przyszłości z powodu wybuchu koronawirusa. Oto lista produktów, których możesz użyć do utrzymania współpracy i pracy zdalnej ze swoim zespołem. Jako sami rozproszony zespół wykorzystaliśmy wiele z nich w ciągu ostatnich 5 lat. Wnieś swój wkład w każde oprogramowanie, o którym słyszałeś lub z którego korzystałeś, i które mogłoby przynieść korzyści innym. Zróbmy to razem.

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników