Zdalne nauczanie - artykuły z bazy EDUKACJA

Gorący temat, obecny nie tylko w rozmowach nauczycieli, uczniów i rodziców. W naszej bazie Edukacja znaleźć można artykuły, w których na ten temat piszą autorzy w najnowszych numerach czasopism.

Dla zainteresowanych osób cyfrowe kopie artykułów dostępne poprzez zamówienie składane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycje;

W artykule podano porady w jaki sposób nauczyciele edukacji przedszkolnej mogą spotkać się ze swoimi uczniami w wirtualnym kole, jak w warunkach nauki zdalnej realizować podstawę programową.

- Wychowanie przedszkolne -- formy pracy z dziećmi
- Nauczanie na odległość

W artykule omówiono kilka praktycznych narzędzi internetowych ułatwiających kontakt zdalny między nauczycielem a uczniem oraz aplikacje edukacyjne.

- Nauczanie na odległość

Przedstawiono narzędzia pomocne w edukacji zdalnej, np. podczas zajęć biblioterapeutycznych (Moment AR), do zajęć uzupełniających z biologii, nauk przyrodniczych (MR BODY) itd.

- Nauczanie na odległość

W artykule podjęto temat szerokiego dostępu do materiałów edukacyjnych. Opublikowanie w serwisie YouTube filmów i prezentacji wiąże się z uzyskaniem dostępu do szeregu raportów oraz ich zestawień. Śledzenie wskaźników utrzymania uwagi w powiązaniu z możliwością filtrowania wyników według wielu kryteriów pozwala na formułowanie szerokiego zakresu problemów badawczych. Obecnie pełnią funkcję masowego otwartego kursu online (MOOC), przyciągając uwagę setek tysięcy odbiorców. W ten sposób zaistniała możliwość uogólnienia dotychczasowych obserwacji w odniesieniu do bardzo szerokiego grona odbiorców. Podjęto zatem próbę odpowiedzi na pytania dotyczące strategii uczenia się w procesie samokształcenia internautów.

- Nauczanie na odległość

Przybliżenie pojęcia „samokształcenie” w nowych kontekstach powszechności mediów elektronicznych. Usytuowanie zdefiniowanego w innych publikacjach pojęcia „e-learning incydentalny” w kontekście zmian sposobów samokształcenia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Omówienie wyników badań dotyczących kwestii mediów społecznościowych jako narzędzia samokształcenia.

- Samokształcenie -- samokształcenie ucznia
- Technologie informacyjno-komunikacyjne

Przygotowała: Elżbieta Kowalewska
Wydział  informacji edukacyjnej