logo Wroclaw6

Dolny Śląsk logotyp kolor jpg zip        

                Wiki logoLink

 

                webowa

 

               ibuk baner3

 

                moodle logo

 

                fronter

 

Prawo autorskie w szkole

Cele szkolenia:
zapoznanie nauczycieli z podstawami prawa autorskiego, z zakresem dozwolonego użytku w edukacji, a w szczególności z zasadami wykorzystywania materiałow pobranych z Internetu.
Omawiane treści:
- przedmiot i podmiot prawa autorskiego
- prawa autorskie osobiste i majatkowe
- dozwolony użytek osobisty oraz publiczny (szczególne uprawnienia instytucji oświatowych tzw. "użytek szkolny" oraz uprawnienia bibliotek szkolnych)
- omówienie zagadnień związanych z dozwolonym użytkiem w edukacji (ogólne zasady korzystania z utworów i ich zwielokrotniania w ramach użytku szkolnego, w tym m.in. odtwarzanie filmów na lekcjach i poza nimi)
- Internet a prawo autorskie :
wykorzystywanie materiałów pobranych z Internetu, rozpowszechnianie materiałow w sieci, imprezy szkolne a korzystanie z cudzych utworów, co wolno zamieszczać na stronie internetowej szkoły i biblioteki (m. in. ochrona wizerunku), internet a twórczość multimedialna (korzystanie z legalnych źródeł: domena publiczna i bardzo ogolnie licencje Creative Commons).
Forma szkolenia: wykład, prezentacja, dyskusja
Przewidywany czas zajęć: 2 godz.

 

Kontakt: Beata Malentowicz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 71 3772819

 

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/

Współpracujemy:           

 

 

                                              SBP         Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich     dbc    Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego    DTR    CEKDiM    eMKa