webowa

moodle logo

Wybrane metody aktywizujące i ich zastosowanie w nauczaniu i wychowaniu

Efektywność nauczania i wychowania uzależniona jest w dużej mierze od stylu pracy nauczyciela, m.in.: od umiejętnego zaprojektowania i atrakcyjnego przeprowadzenia zajęć. Świadome wybieranie przez nauczyciela aktywizujących metod nauczania oraz zachęcanie uczniów do celowego uczestnictwa w procesie nauczania, będzie możliwe, gdy nauczyciel pozna:
- wśród jakich metod nauczania może wybierać,
- jakim celom służy każda z metod proponowana w szkoleniu,
- jak używa się każdej z nich w praktyce.

• Cele szkolenia:
    poznanie przez nauczyciela metod aktywizujących zwiększających czynny udział uczniów w zajęciach dydaktycznych.
  • Omawiane treści:
    Przedstawienie wybranych aktywizujących metod nauczania, poznanie przez nauczycieli praktycznego zastosowania każdej z metod zaproponowanej w szkoleniu
  • Forma szkolenia:  warsztaty
  • Przewidywany czas zajęć: 2,5 godz.
Kontakt: Beata Malentowicz
tel.: 71 3772819