webowa

moodle logo

Awaryjne recepty na nagłe zastępstwo - ciekawe pomysły na zajęcia

Cel: Przedstawienie różnorodnych propozycji zajęć na nieplanowane spotkania z klasą.

Szkolenie adresowane do nauczycieli bibliotekarzy.

Treści: Podczas szkolenia zostaną przedstawione pomysły na awaryjne zastępstwa zróżnicowane pod względem formy i etapów nauczania:

- w obszarze edukacji wczesnoszkolnej, zostaną przedstawione pomysły pobudzające dziecięcą kreatywność oraz wyobraźnię (jak: zabawy słowem, zabawy rysowane), zabawy łączące naukę z aktywnością ruchową oraz propozycje wykorzystania komputera w procesie dydaktycznym,

- dla poziomu szkół podstawowych (klasy 4-6) bedą zaprezentowane zabawy rozwijające logiczne myślenie, układanie rebusów, zagadek, krzyżówek, tworzenie lapbooka,

- dla uczniów klas gimnazjalnych będą przedstawione zabawy twórcze, zagadki logiczne, wirtualny spacer po muzeach, a także m.in.: zabawa w projektowanie wnętrz.

- dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: oglądanie filmów (np. z NINATEKI), a po ich projekcji rozmowa, wykorzystanie Mega Scrabble, stworzenie interaktywnej publikacji (ze strony Superbelfrzy) czy stworzenie fotoreportażu.

Kontakt: Beata Malentowicz
tel.: 71 3772819