webowa

moodle logo

Kamishibai, teatr ilustracji – jak pracować z tekstem?

Praca z Kamishibai to przedstawienie alternatywnej formy czytania niezwykle pobudzającej wyobraźnię. Kamishibai wspomaga kreatywność, urozmaica kształcenie tworzenia komunikatów, zachęca do ustnych opowieści, czytania i tworzenia własnych historyjek, inspiruje do malowania własnych ilustracji. Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane formy pracy z Kamishibai.

Po szkoleniu uczestnik:
- wie, jak ważny wpływ na rozwój czytelnictwa u małego dziecka ma ilustracja i głośne czytanie, czyli obraz i dźwięk,
- potrafi stworzyć opowiadanie (np. za pomocą kostek opowieści lub kart metaforycznych), i przełożyć je na obraz,
- zna technikę Kamishibai i potrafi wykorzystać ją w swojej pracy,
- umie czerpać radość ze wspólnej zabawy i kreatywnie działać na warsztatach

Warsztat adresowany jest dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczycieli świetlic, wychowawców, nauczycieli języka polskiego i obcego, bibliotekarzy.

Forma pracy: warsztat, krótki wykład

Czas trwania: 2,5 godz.

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/