webowa

moodle logo

Gry literackie – motywująca nauka i zabawa

Gra literacka to skuteczna i niezwykle atrakcyjna metoda popularyzująca czytanie, kształtująca kompetencje czytelnicze oraz motywująca do nauki poprzez zabawę. Przypomina swoją formułą harcerskie podchody… bądź pracę detektywa. Wykorzystuje wiedzę teoretyczną uczestników i ich umiejętności praktyczne, a może być także doskonałym miejscem na rozwijanie talentów i kreatywność. Jest to świetna okazja, aby zdobyć nowe wiadomości dotyczące literatury i historii, otaczającego nas świata.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione:
- zasady tworzenia gier literackich - założenia, cele, adresat, miejsce
- rodzaje gier gra miejska --> gra edukacyjna --> gra terenowa/ literacka
- przykłady, pomysły
- tworzenie fabuły, scenariusz, zasady (regulamin)
- organizacja i przeprowadzenie gry.
Podczas warsztatu uczestnicy opracują instrukcję gry z zastosowaniem podanych wcześniej zasad i wykorzystaniem różnych zadań.

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli języka polskiego, historii czy geografii, nauczycieli bibliotekarzy, edukacji wczesnoszkolnej.

Forma szkolenia: demonstracja, ćwiczenia w grupach z tekstem

Przewidywany czas zajęć: 3 godz.

GooglePlusinstagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/