webowa

moodle logo

Wykłady konwersatoryjne - NOWOŚĆ

Zapraszamy do skorzystania z wykładów dla nuaczycieli oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Książka a film konkurenci czy sprzymierzeńcy?

O filmowych adaptacjach książek od lat toczą się dyskusje. Zwolennicy i przeciwnicy dzielą się na obozy, dyskusja nie ustaje, a wręcz nabiera rumieńców wraz z pojawianiem się kolejnych adaptacji. Im lepsza, im bardziej angażująca książka czy adaptacja tym bardziej rozbieżne opinie.
W trakcie wykładu omawiane są pytania dotyczące:
- Co wybrać? - lekturę książki czy jej ekranizację?
- Na co postawić? Czy rzeczywiście musimy wybierać?
- Czy zdarzyło się, że dobry film skłonił Cię do przeczytania książki?
- A ile ekranizacji książek obejrzałeś... i byłeś zachwycony?
- Czy rzeczywiście większość młodych ludzi nie sięga po książki tylko ogląda filmy?

Kobieta, media, bezpieczeństwo – wpływ stereotypów na postrzeganie kobiet w mediach.

Współczesne media oddziałują na przekonania widzów, ich styl życia, zachowania i potrzeby. Kobiety występują w nich jako kreatorki, uczestniczki i adresatki przekazów medialnych, z którymi nie zawsze się zgadzają.
Poruszane zagadnienia:
- Jak najczęściej kobiety są postrzegane w mediach?
- Jakie są konsekwencje stereotypowego postrzegania kobiet?
- Czy istnieje związek między stereotypowym postrzeganiem kobiet z ich poczuciem bezpieczeństwa?
- Dlaczego kobiety znacznie częściej niż mężczyźni stosują w mediach autocenzurę i rzadziej się wypowiadają?
- Czy można to zmienić?

Kontakt: Beata Malentowicz