webowa

moodle logo

Techniki zapamiętywania - NOWOŚĆ

Cel szkolenia: zapoznanie się z sposobami i metodami trwałego zapamiętywania, poznanie wybranych technik zapamiętywania

Omawiane treści:

Techniki zapamiętywania rozwijane były od starożytności po dzień dzisiejszy, po to aby pobudzając wyobraźnię, kreatywność, emocje i skojarzenia zwiększyć wielokrotnie moc zapamiętywania. Podczas ćwiczeń uczestnicy wykorzystają różne sposoby i metody zapamiętywania m .in. pozytywne emocje, odnoszenie do ja, historyjki obrazkowe, metoda pierwszych liter, akronimy, łańcuch skojarzeń, technika sków zastępczych czy wyzwalacze.

Metody pracy na szkoleniu: wykład z prezentacją, dyskusja, demonstracja, ćwiczenia.

Przewidywany czas: 2 godz.

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/