logo Wroclaw6

Dolny Śląsk logotyp kolor jpg zip        

                Wiki logoLink

 

                webowa

 

               ibuk baner3

 

                moodle logo

 

                fronter

 

Sposób na dobrą prezentację

  Szkolenie "Sposób na dobrą prezentację" ma na celu wsparcie nauczycieli w przygotowaniu uczniów do samodzielnego opracowania ciekawych prezentacji multimedialnych. Podczas szkolenia zostaną omówione dwa ważne zagadnienia: tworzenia prezentacji multimedialnej i autoprezentacja. Żyjemy w czasach, kiedy wygrana obrazu w gonitwie do ludzkiego umysłu jest bezapelacyjna i bardziej wyraźna niż kiedykolwiek. Zbagatelizowanie tego faktu w chwili, gdy zależy nam na dotarciu do świadomości odbiorców może skutkować mniejszym powodzeniem założonego planu lub nawet jego fiaskiem. Nic więc dziwnego, że tak często wystąpieniom, wykładom, przemówieniom towarzyszy obraz. Jest tłem tworzącym nastrój, podkręcającym atrakcyjność wystąpienia lub wizualizacją, uzupełnieniem treści, bywa też „tym czymś”, co trudno zastąpić słowami, a jest nie mniej istotne w finalnym odbiorze całości. (źródło)

Autoprezentacja stanowi podstawowy i nieunikniony aspekt codziennych kontaktów społecznych. Sukces życiowy człowieka w ogromnym stopniu zależy od tego, jak go postrzegają i oceniają inni. Dlatego też często staramy się kontrolować wrażenie wywierane przez siebie i kierować nim. Zazwyczaj prezentowany przez nas obraz jest w miarę prawdziwy, chociaż skłonni jesteśmy do taktycznego selekcjonowania informacji dotyczących naszej osoby. Ponieważ na ogół jesteśmy nagradzani za robienie „dobrego” wrażenia, z reguły każdy stara się przekazywać jak najlepszy wizerunek. (źródło)

 • Cel szkolenia: zapoznanie uczestników z zasadami i technikami przygotowania oraz prowadzenia prezentacji.
 • Omawiane treści: 
  - zasady dobrej prezentacji,
  - z
  asady przygotowywania plansz,
  - p
  ostawa i zachowanie prelegenta,
  - autoprezentacja - radzenie sobie ze stresem,
  - tworzenie prezentacji w zgodzie z prawem autorskim,
  - p
  rogramy i aplikacje wykorzystywane przy tworzeniu prezentacji multimedialnej
  - praca w wybranym programie (Emaze, Buncee, Capzles, Slides) - alternatywne
 • Forma szkolenia:  wykład, demonstracja, dyskusja, ćwiczenia przy komputerze (alternatywnie)
 • Przewidywany czas zajęć:  2-3 godz.
   
Kontakt: Beata Malentowicz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 71 3772819

Zapisz

 

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/

Współpracujemy:           

 

 

                                              SBP         Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich     dbc    Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego    DTR    CEKDiM    eMKa