logo: Fronter

Pracuję w chmurze - łatwe i bezpieczne zarządzanie zasobami

Ty też jesteś w chmurze...choć być może o tym jeszcze nie wiesz. Jeśli masz popularne konto Gmail - możesz korzystać z chmury. A może korzystasz z darmowych aplikacji polegających na udostępnieniu swoich zasobów innym?

Na pewno wielokrotnie spotkałeś się z pojęciem "praca w chmurze"? Jak rozumiesz to określenie? Co sądzisz o trzymaniu większości swoich elektronicznych zasobów (dokumenty tekstowe, prezentacje,filmy, zdjęcia) w innej lokalizacji niż Twój komputer? Jak przyjęliby uczniowie i inni nauczyciele, gdybyś zaproponował wspólną pracę na udostępnianych sobie nawzajem dokumentach lub planowanie działań we wspólnym kalendarzu?

Ponadto:

2. Poznanie wybranych źródeł informacji - jako zaplecza do zajęć.
3. Gromadzenie i udostepnianie - Pinterest, Padlet, Pocket, Symbaloo.

Cele szkolenia:

poznanie łatwych i bezpiecznych aplikacji do gromadzenia, przetwarzania i udostępniania różnego rodzaju zasobów (dokumentów, fotografii, prezentacji),
- tworzenie materiałów dydaktycznycch z wykorzystaniem technologii cloud computing jako nowoczesnej metody zastosowania TIK w procesie nauczania.

Omawiane treści:
- środowisko Windows Live,

- zarządzanie dokumentami - OneDrive,
- usługi Google+,
- zarządzanie dokumentami - GoogleDrive,
- aplikacje do udostępniania materiałów.

Forma szkolenia:  demonstracja, ćwiczenia przy komputerach

Przewidywany czas zajęć:  3 godz.

Kontakt: Beata Malentowicz

tel.: 71 3772819

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   logo: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA