Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

logo: Polona

Escape room w programie Genial.ly - NOWE

Czy możliwe jest połączenie nauki z zabawą, angażującą fabułą oraz serią logicznych zagadek, łamigłówek i zadań manualnych? Jak najbardziej!  Jednym z narzędzi nowoczesnej edukacji są od pewnego czasu escape roomy. Tego typu pokoje to w skrócie określony scenariusz i fabuła, której przejście wiąże się z rozwiązywaniem całej serii zagadek, łamigłówek, zadań analitycznych, czy wyzwań manualnych. A nic nie stoi na przeszkodzie, aby te scenariusze opierały się na dziedzinach takich, jak matematyka, fizyka, historia, geografia czy literaturoznawstwo.

Cel szkolenia:

• Nabycie umiejętnosci tworzenia wirtualnego escape roomu w programie Genial.ly
  • Poznanie dodatkowych aplikacji wzbogacających ER.

Omawiane treści:

• Korzyści edukacyjne.
  • Zasady tworzenia escape roomu on-line.
  • Jak projektować escape room, przydatne opcje Genial.ly i dodatkowe narzędzia.
  • Rodzaje, treść i forma zadań.
  • Plan gry - jak i gdzie ukrywać zadania, jak planować kolejne przejścia.
  • Jak nagradzać uczestników.

Formy pracy: Wykład, demonstracja, ćwiczenia

Wymagania: Podstawowa znajomość platformy genial.ly i tworzenia na niej projektów.

Przewidywany czas: 2 godz.

Źródło wstępu

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników   Odnośnik do Nukat