logo: Fronter

Nauczyciel i uczeń w przestrzeni kreatywnych działań

Nauczyciel i uczeń w przestrzeni kreatywnych działań/redakcja naukowa Joanna Skibska i Justyna Wojciechowska; [recenzenci: Bogdan Szulc, Andrzej Gofron]. Warszawa: Wydawnictwo Akademickie Żak, cop. 2015. - 249, [2] s.: il. ; 23 cm.

Przestrzeń kreatywnych działań wspólna dla nauczyciela i ucznia stanowi zagadnienie wielokrotnie podejmowane przez specjalistów różnych dziedzin nauki. Złożoność tematu narzuca wręcz konieczność uściślenia refleksji oraz aktualizowania ich o najnowsze spostrzeżenia i wnioski zarówno teoretyków, jak i praktyków, dla których poruszana problematyka jest badawczym centrum. Autorzy poszczególnych tekstów podjęli rozważania w wyznaczonym obszarze ujętym z różnych perspektyw. Charakter tekstów dał podstawę dla świadomego i celowego podziału na rozdziały, których rozważania skupiają się wokół wyzwań, działań oraz mediów stanowiących często fundament dla powstawania nowych idei.

Źródło adnotacji

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   logo: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA